paul_arpy

Vreau sa cumpar volvo s60 R

118 posts in this topic

Buna!Sper ca intr-o saptamana  sa fiu foarte fericitul posesor de VOLVO S60 R.

Momentan am un Audi S3 (de vanzare)

E prima masina marca volvo pt mine, ce sfaturi, ce recomandari aveti pt mine, la ce sa am grija.

Ca si intretinere cum se prezinata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie si bun venit in club!

Sunt convins ca nu o sa fi dezamagit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai grija  la motor si transmisie, verifica-le cu atentie, cine are S60 R nu-l foloseste ca sa mearga cu 60 la ora  ;) Verifica ca la orice masina dupa urme de accidente. De preferat ar fi ca atunci cand il iei sa ai pe cineva cu tine care se pricepe la volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

80 % am verificat masina  si e super ok.Apartine unui domn de 52 de ani:D.in 1 an  a facut cu ea 9000 km. Masina e ok.

Mai ramane doar sa batem palma saptamana viitoare si va voi da mai multe detalii  plus poze!

Vreau sa ii pun un body kit sau nishte prelungiri! m-am tot interesat si am gasit ceva misto in tzara nu f scump  sing problema e ca imi coboara garda cu 7 cm:D. sunt obijnuit cu masini joase. vom vedea sper sa mai gasesc ceva sa am de unde alege.

Eshapamentul il voi verifica si probabil  voi pune altceva (ce recomandati , daca recomandati)

De inceput astea sunt planurile

P.S. In audi S3 am si tv, nu stiti in volvo s60 r este ? e supe mishto in trafic:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

du-te la o reprezentanta sa se dea si ei cu parerea despre masina. merita 2 ore de pierdut ;)

In rest ... in sfarsit iti iei o masina adevarata  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are nr. B-66-AWD... sari peste el !...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are B-66-AWD, are cj -xx-xxx:D

Totul pare sa fie foarte ok!

ms pt sfaturi. o zi buna la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

este cumva de la reprezentanta peugerot sau citroen ( ca nu mai tin minte exact unde o vazusem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este de acolo... cel putin nu am vazut-o acolo! am vazut-o pe strada :D

Este gri sobolan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e CJ XX MEK este ok masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

e aceasi masina pe care pusesem si eu okiul, dar intre timp mi-am luat XC60 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cate modele sunt in tara? La reprezentanta au zis ca sunt 4 ( nu prea cred) si ca sun 3000 de exemplare scoase de volvo( ceea ce iar nu cred, aveti voi ceva informatie oficiala?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu unu nu am vazut decat 4 R-uri dintre care 2 in bucuresti si acum vre-o luna alte 2 de la cj, printre care si ce-a pe care o vrei tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati bani ar trebui sa dai pe masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. eu am R. in general arunca ochii pe acte. in particular, distributia tre sa fie schimbata la 80 de k sau la 5 ani. din cate stiu eu aia e din 2005. n-are telefon. stai si asculta in mers zgomotul de la unghiular, intreaba daca a fost schimbat uleiul la cutie si la haldex (e tractiune integrala). si mai arunca un ochi la tamponul superior. e motor puternic si trage rau de tamponu ala.

si dupa, du-te cu ea pana la budapesta la BSR sa-ti mai faca ei niste chestii. (cu 400 de eur ajunge la 346 bhp).

placutele sunt brembo, nu e o bucurie sa le schimbi...

s-au facut doar 5000 de buc, intre 2003 si 2007. in europa sunt 1000, restu pentru america. la noi sunt vreo 20. eu stiu vreo 14. sau s-ar putea acum sa fie mai multe.

aia e de vanzare cam de multisor, arunca ochiu bine... verifica ambreiaju in mers, chestii de suspensii (amortizoarele sunt electronice cu 3 setari). coboara borduri mai inalte si daca scot vre-un zgomot infundat, mai bine zi pas (dai niste bani multi pe amortizoare)

daca vrei, da-mi un tel la 0723 822 432 si mai vorbim.

emi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este ok masina aia ca a mai vrut sa o ia cineva si a fost multumit de masina dar si-a luat altceva mai puternic intre timp .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo de cate sunt, la Zalau sunt 2 buc. si le stiu pe amandoua,in total stiam ca s-au fabricat 3000 dar nu sunt sigur daca e cifra corecta, cert este ca s-au fabricat in editie limitata si peste 70% pt. cei de peste ocean.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan sunt 2 ca una e la vanzare si cred ca pleaca din Zalau ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms pt sfaturi! marti sau miercuri  trebuie sa ma intalnesc cu proprietarul.sunt nerabdator:D

Nu stie nimeni nimica de ceva prelungiri sau fuste, body kit...am vazut  fel si fel de poze  dar nu stiu unde sa gasesc.... sunt f curios cum ar arata.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. luminca ambientala, culoare luminilor de la butoane etc.. se poate schimba? daca da cum, unde?si daca aveti ceva poze ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hey! Felicitari pentru viitoarea achizitie... una visurile mele  :D E un model deosebit si nu mai spun mai multe pt ca stii si tu. Din ce ai mai scris imi dau seama ca ai vrea un kit mai neobisnuit pentru S60, ceva mai extravagant... Am niste poze si le atasez, dar din pacate nu imi mai aduc aminte de pe unde le-am salvat... ???

P.S. Daca vrei sa schimbi ceva si la interior sau la motor, si daca ai ceva bani, incearca la HEICO Sportiv.  8)

In rest, toate cele bune si sa te bucuri de masina!

post-4198-1287787834348_thumb.jpg

post-4198-12877878344312_thumb.jpg

post-4198-12877878345117_thumb.jpg

post-4198-12877878345747_thumb.jpg

post-4198-12877878346498_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now