alexpopeystar68

Abur in far semnalizare si beculet pozitie stga slab

15 posts in this topic

Am abur in far semnalizare dr ( de la spalat ) si beculetul pozitie stg deabia se vede; m-am uitat io da nu stiu sa-l scot (farul), nu voi sa trag si sa stric ceva, va intreb cine stie cum scot farurile astea la T4;

Multumesc anticipat si va doresc  CpNmTboo! la toti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. semnalizare, dai jos capacul de plastic de deasupra farului, cu o surubelnita desurubezi surubul dintre semnalizare si far si asta-i tot, iese in fata. Farul iese un pic mai greu, trebuie desfacute 4 suruburi, dup-aia trebuie manuit, iese doar intr-o anumita pozitie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popeye are faruri cu Xenon de fabrica... e muuuult mai greu de umblat pe-acolo... Ca sa schimbi un bec de pozitie amarat trebuie dat jos farul, balastul... e urat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:hiding:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu becul de poz mi-au rezolvat baietii aseara in parc (Volvisti de clasa I  le multumesc muuult, mult de tot) - au scos bateria, suportul ei, pt balast au desurubat doua torxuri mititele de la clema, cel de sub clema de plastic e ascuns bine si asa se poate ajunge la beculetul baioneta, treaba imputita ce mai, au lucrat cam 1/2 ora in loc sa se distreze; alta imputeala e ca trebe sa-l schimb si pe alalalt, care se vede mult mai slab ca asta nou, da' acu stiu cum;

xydexter : multumesc, incerc azi daca ma lasa nevasta ca-i zi de onomastica, da' nu e niciun capac de plastic, faru e bagat sub aripa, insa am vazut un surub...  :D

CpNmTbooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvistii erau chiar de la... ClubOpel ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai cooptat si opalul? :D ; spuneau ca la renault sunt si mai incurcate matele in motor, ii iei si pa cei cu megane?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai o sa vina 2 din ei la intermediara ;D ;D ;D Cooptatzi de "Volvo460" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici "travestitul" de la ClubOpel care a schimbat becul, trebuia sa las si celalalt bec de pozitie aseara ca sa lumineze la fel daca il schimbi, cred ca is Philips blue vision pentru ca avea lumina mai alba decat cel de pe dreapta ;D.

Cu placere si distractie placuta de onomastica :D.

P.S. daca nu se intuneca dadeam si semnalizarea jos  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BOL: Multumim mult Gabete si Virgil  ! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anytime Alex, anytime... Sper ca nu am stricat rondul de masini aseara cu cele doua Opelutze  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abzolut deloc... Sunteti bineveniti enitaim ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi vine sa cant "O, ce lume minunata" da' inca nu sunt ragusit  :D

tre sa pun si io mana sa fac ceva pt maschinuca mea, va zic mai incolo ce isprava facui  ;D

io va spun : veniti cat mai des, vaz ca va place sa aveti mainile ocupate :D

Multumiri inca odata si multi CpNmTboo! si pt voi, Opelutii  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat jos semnalizarea f usor, apa cam 1/8 canuta inauntru, aghiuta stie pe unde intra ca io nu vaz nicio gaurica, poate doar pe la furtunasele pt aerisire; am dat doua gaurele la baza farului si l-am lasat la soare sa se evapore apa, da e urat, s-a depus piatra pe partea lucioasa de jos unde baltea apa; o sa-l scot si pe cel din stga sa fac o comparatie si am sa iau o Picatura sa pic ( ;D ) de jur imprejur, poate se etanseaza; daca nu am sa astup furtunasul de sus care e mai scurt si probabil ca pe acolo intra; culmea e ca nu am spalat motorul;

pt beculet Philips blue vision M.C. imi scrise ca tre sa ma duc tocma-n militari, poi "se merita" ?

io vaz ca-i boala naibii volvita asta, iti papa banutii urgent  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now