Sign in to follow this  
Followers 0
Guest alexander87

Service bun langa Carrefour Colentina!!!!

5 posts in this topic

eu am un volvo S40 din 2000, motor de 2000 benzina...de curand am fost obligat sa schimb distributia si semeringurile de la supape...am avut mare noroc k nu am mai fost la volvo...m-a indrumat un prieten la un service particular care m-a scos din belea care e undeva pe strada lui carrefour colentina str. Nicolae Canea(IN dreptul iesirii din incinta e un gard albastru)...reparatia a durat 3 zile deoarece a gasit si alte probleme, asa s-a facut k am schimbat kitu de distrubutie( rola intinzator so curea), curea alternator si intinzator, bujii, filtre (aer, benzina, polen), semeringurile de supape si alte reparatii pe care le-a faut mecanicul ca sa ma scape de o factura mare...nu a facut la misto traba la masina, am fost placut impresionat knd am vazut ce treaba buna a facut si la un pret aproape de nimic... am vazut ca omul e bun repara si alte marci straine...m-au costat piesele 16 milioane avand mecanicul reduceri la unele magazine (piese noi originale) si manopera 15.... cu lista de piese am fost la volvo si am intrebat cat ma duce reparatia cu tot cu manopera am avut un soc knd mi-au zis doar piesele 2500 euro si manopera conform normativului lor 1350 euro...

masina merge acum k noua nu am ce-i reprosa...volvo ca masina e buna pana incepi sa bagi bani in ea ca piesele sunt rupere...

dak vreti va dau adresa mai exacta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Str. Nicolae Canea nr.46A, este iesirea din Carrefour colentina, este un gard albastru si e o pancarda cu SERVICE pe acolo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci tu in total ai dat 3100 lei... iar la volvo venea cam 4000 si ceva de euro...  :o

Cata-mai diferenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Augsburg te costa 18 milioane (piese+manopera). Am primit oferta acum 2 zile pentru S40 2.0 benzina din 2003

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci tu in total ai dat 3100 lei... iar la volvo venea cam 4000 si ceva de euro...  :o

Cata-mai diferenta...

Un numar de telefon ai de la serviceul acela? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0