ndascalita

a inebunit volvo meu

73 posts in this topic

fratilor sunt din bacau dar traiesc in it am  un volvo s 60 d 5 din 2002 287547 merge ff bine dar mi a aparut un mesaj  motore necesita asist dar nu stiu ce sa zic ??? pina acum e o sageata eu ma ajuns pina la240km ,h dar sfatuitima ce sa fac cu acel mesaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa mergi la un tester :D

da dar nu se dezactiveaza mecanici astia italieni nu inteleg nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

zii mersi ca te-a anuntat si nu s-a oprit de nebun in mijlocul intersectiei . fugi repede la un tester . din ce zona a It esti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ce mecanici mai sunt si astia niste tarani aici und stau eu in provincia de fr am fost la 3 si nu reusesc sa intre in compiuterul masinei au spus peobleme de comunicare

parerea mea ca sunt bita frate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimba senzorul si nu o sa mai dea nici o eroare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu ce sa mai fac . unul dintre acesti mecanici a spus sa nu l schimb ca dupa 2 3 luni reapare altu schimbal  daca e original cit poate sa coste mie miau spus ca comercial costa cam 30€ o riginal cit poate sa coaste???

Share this post


Link to post
Share on other sites

inafara de pilotul automat la ce mai serveste Senzorul ala ? stie cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai normal ca nu functioneaza daca ai senzorul de pozitie ambreiaj defect ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ai dreptate nu merge am fost ieri la mare pe autostrada si nu mergea  dar a aparut pe ecranul stinga jos numai  dreptunghiuri si sa u resetat seara cind mam intors seara e ceva important????

ce spunetii? acum nu mai apare! dar ce poate fi ? eu cred ca era umezeala voi ce credeti?? va multumesc!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

va multumesc de sfaturi sunteti tari eu poate penibil dar nu ma pricep pre mult 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca au aparut artefacte pe ecranul LCD inseamna ca te lasa si bordul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dar apar acele arctefacte cum spuneti voi ca sa cheama  cind e umezeala si ploua dar daca ma lasa bordul masina mai functioneaza? sincer nu ma pricep ce ar trebui sa fac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are nici o legatura cu umezeala si cu ploaia. In curand o sa-ti cada si acele, o sa apara eroare SRS si intr-un final nu o sa se mai aprinda nimic .

Rezolvarea este alt bord sau repararea acestuia, tinand cont ca 100E o oglinda a parut foarte mult pt tine nu-ti mai spun cat costa un bord .

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D da vad ca nu ati uitat de oglinda :D dar am incercat si eu poate o lasa mai eftin ca mie imi trebuie doar calota sau cum se cheama partea sopsita  dar intrbarea mea este in continuare daca se defecteaza bordu masina merge la fel sau nu . va multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge la fel doar ca este posibil (nu bag mana in foc) sa nu mai sara AIRBAGurile .

Capac oglinda fara 50E nu o sa gasesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da va nultumesc am gasit nou nout original volvo 40,10 euro am rezolvat problema acum ma chinuie  surpriza volanta  ??? dar ce sa fac .asta e volvo meu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum naiba ???

Se stinge bordul de la  volanta ??? curios  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

in ce sens te chinuie volanta  ? ....  deci te-ai ales , surpriza sau nu , cu un Volvo .. asta e . vinde-l .. si gaseste-mi si mie un client ;)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum sa  vind  bunatate de masina dupa tot ce am tras si o sa mai trag cum dupa ce am devenit paranoic, dar sa nu fiu rau in 2 ani nu sa auzit nimic dar de ceva timp a inceput sa cada cam tot dar slava domnului a mai ramas doar volanta ca in rest e totul nou si senzorul de ambreaj lam gasit ramine doar volanta.  dar dupa ce pun volanta sper sa nu se strice motorul ca sa dea dreci de nui dau foc, bine o sa auziti la stiri o zi buna la toti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now