Cristi

ceasuri bord

10 posts in this topic

azi m-am trezit ca nu mai merg ceasurile din bord..nu stiu de ce...ieri mergeau...o siguranta ceva sau e mai grav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca are si ceva siguranta, nu stiu exact, daca nu posibil sa fi crapat bordul, sau sa fi sarit conectorii de trasfer intre placa unde stau becurile din spatele bordului si placa de baza al bordului. Trebe sa-l dai jos si sa verifici daca tot e ok. Cel mai simplu e sa incerci cu alt bord sa vezi daca merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca are si ceva siguranta, nu stiu exact, daca nu posibil sa fi crapat bordul, sau sa fi sarit conectorii de trasfer intre placa unde stau becurile din spatele bordului si placa de baza al bordului. Trebe sa-l dai jos si sa verifici daca tot e ok. Cel mai simplu e sa incerci cu alt bord sa vezi daca merge.

alt bord nu am...si asa deodata nu cred ca avea cum sa fi crapat bordul...poate in urma unui scurt sau in urma unei lovituri, accident sau stiu eu ar fi crapat...ieri mergea si azi nu merge...asa deodata ...nu a umblat nimeni...cred ca e o siguranta dusa...sigurantele sunt sub volan nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurantele pentru bord cred ca sunt pe undeva pe sub volan sau in extremitatea stanga a bordului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica sigurantele din interior stanga jos pe langa manerul care deschide capota!

Incearca sa apesi putin mai ferm pe ceasurile de bord poate de la gropi vibratii poate sa deplasat din mufa care face conexiunea !

Nu prea cred sa se arda asa ca proastele!

Mult noroc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am scos bordul si l-am pus la loc si merge...sarise din mufe...cu drumurile astea de la noi... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now