ipo

Service Bucuresti zona 1 mai sau Iancului

15 posts in this topic

Salut!

As avea nevoie de o recomandare de service in zona 1 Mai - Domenii - Pajura - Bucurestii noi sau asa ceva. Am nevoie sa se uite cineva la ambreiaj ca a inceput sa-mi faca figuri. In zona asta am vazut service-ul lui Caprita, dar nu erau vorbe magulitoare despre el pe forum. Are cineva alternative?

La fel cum in 1 Mai lucrez, de locuit locuiesc in Iancului, deci ar fi a doua varianta. Vreau sa fie relativ aproape, pentru ca daca raman fara masina sa pot sa ajung la/de la munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai traieste caprita?  ;D omg, cre ca e milionar intre timp. ce anume vrei sa verifici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e bre milionar ca nu-i merge cine stie ce, lumea se cam fereste de el din cauza reclamei proaste pe care o are pe diversele forumuri, reclama care e adevarata din pacate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe vremuri a lucrat cu tata la tehnometal. se cunosteau bine si cand mai aveam nevoie de ceva scule exotice mai mergeam pe la el. la vremea aia singurul dezavantaj era ca te usca de bani. de lucrat lucra bine. pe vremea aia insa se ocupa el de multe chestii, cum o fi azi habar nu am. eu vb. de acum 10 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caprita - TATAL e un super-meserias. Din pacate reclama proasta o are din cauza lui Caprita - FIUL care e un gunoi de om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi pare rau, nici macar nu-l cunosc pe fii-su. asa o fi, am citit ca ai avut probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cunostintele mele Cornel Caprita nu are copii. Are numai un nepot cred, fiul fratelui lui. Caprita Cornel de meserias e super meserias. In ultimul timp, cam bate vintul pe la el. Cred ca s-a cam si plictisit .... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Service-ul Caprita nu mai are nici o treaba cu masinile...plus ca sunt foarte scumpi si nu mai sunt oamenii care erau acum 4-5  ani acolo. Am fost cu masina de la munca acolo si a iesit prost...si pt masina de la munca si pt el.

Nu-l recomand!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LeChuck: Am un zgomot suspect in ambreiaj, plus ca vreau sa se uite cineva la instalatia de incalzire din scaunul soferului, nu merge, cica fostul proprietar si-a bagat el mainile si a scos niste mufe de pe-acolo, dar eu nu ma prind ce trebuie facut.

PS: Foarte tare avatarul, Monkey Island...  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia vezi, poate are BG timp, e in zona si zice ca s-a lasat de statistica.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu ma pricep la S40/V40 iar de dat cu parerea pe banii altuia e cam cu .....cantec ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat sa-i dai omului vestea proasta cu volanta si sa bagi 2 mufe una-ntr-alta... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

la naiba, sper sa nu aud vestea aia proasta cu volanta. :)

pana la urma am un service de backup in zona, dar nu stiu daca se baga la chestii mecanice mai serioase... desi, asa cum ziceam, sper sa nu fie prea serioase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cunostintele mele Cornel Caprita nu are copii. Are numai un nepot cred, fiul fratelui lui. Caprita Cornel de meserias e super meserias. In ultimul timp, cam bate vintul pe la el. Cred ca s-a cam si plictisit .... ;)

caprita nu are copii, dar are nevasta-sa. asa ca s-ar putea sa aibe dreptate MC-ul. ::)

@ipo: as cunoaste pe cineva in bucurestii noi, dar nu e vre-un service autorizat, de-aia nu vreau neaparat sa-l recomand, pt. ca nu stiu care sunt asteptarile tale. bafta multa cu ambreajul. cat despre scaune, mai ai timp pana la toamna  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now