Guest S40

Pentru modelele pana-n 2000

10 posts in this topic

Am gasit urmatorul kit pentru modelele de pana-n 2000. Nu prea ma pricep la mecanica dar poate stie cineva p-aici sa dea mai multe detalii.

[fiÅŸierul a fost ÅŸters de către administrator]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate vad eu ar fi vorba de prinderea in contra-aripa a amortizoarelor fata, la capatul de sus. Probabil ca este vorba de o adaptare ? shpeedy, tu ce parere ai ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Good post !

Nu sunt greu de facut, problema care se pune este cate cifre are pretzul unui far nou bifocal, si cu insertii negre. Vreo 500RON cel putin zic eu... Nu stiu care sunt preturile, dar oricum schimba radical masina.

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa far (nici eu nu stiu un pret exact - poate ne ajuta Horia) mai trebuie schimbate si lampile de semnalizare (p-astea le-am gasit la 31 Eur bucata fara TVA si transport).

Dar sunt de acord ca schimba mult aspectul.

Grila neagra am gasit-o pe net la 119 Eur (fara TVA si transport).

Have fun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, am preturile de la Horia, adica de la reprezentanta:

10 Head lamp left 30899678 ---1380 RON

11 Head lamp right 30899679 ---1380 RON

cu TVA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

refritor la postul lui S40, este vorba de flansa de amortizor fata. este o adaptare facuta modelelor de pana in anul 2001. partea cea mai frumoasa este ca ridica botul masinii cu 8 mm. la drumurile (a se citi gropile) noastre este un lucru foarte bun. dar, s-ar putea sa aiba un efect negativ asupra stabilitatii deoarece cei 8mm schimba total centrul de greutate al masinii, mutand mai spre in spate. si poate cei de la Volvo nu au gandit asta la proiectarea masinii. eu recomand fie folosirea unor jenti de aliaj cu diametru mai mare (16'') sau folosirea unor anvelope cu talon mai inalt (60-65).

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, am preturile de la Horia, adica de la reprezentanta:

10 Head lamp left 30899678 ---1380 RON

11 Head lamp right 30899679 ---1380 RON

cu TVA!

Am o surpriza pentru tine... Am sunat azi la magazinul de care v-am spus (Remco Prodexim), sunt in afara (de unde le aduce el) pe stoc in afara 2 faruri (CU TOTUL), codurile :

30899678/30899679 la... tine-te bine... 3.800.000 (380 RON !!!) BUCATA... CU TVA CU TOT !

Din pacate celelalte 2 coduri nu sunt disponibile (30865994/30865995 nu au decat unul din ele iar 30899878/30899879 nu are pret pentru ele).

Numarul de telefon si adresa este in sectiunea "Piese Volvo originale si compatibile".

Baiatul e foarte serviabil, sunati maine daca le vreti, le aduce in cateva zile. Asa ca SARI PE ELE !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta-i o veste foarte buna....mersi pt info.

Hmm....mai trebuie sa fac rost de bani si apoi o sa va tin la curent.

Numai de bine,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now