Sign in to follow this  
Followers 0
Guest gabitdi

sa cumpar sau nu S40 ?

3 posts in this topic

salut,

As dori sa achizitionez in curand o masina si m_am indreptat spre noul model S40, am aflat cateva info de pe net dar as dori sa aflu de la cei care conduc aceasta masina puncte tari dar si slabe .doresc sa achizitionez modelul  de 1.6 sau 2.0 diesel.Acu conduc o skoda octavia 2.

Astept parerile voastre obiective

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Nu sunt foarte priceput in mecanica masinilor de aceea nu am sa intru in detalii tehnice dar am condus Skoda Octavia (e drept modelul 1 diesel 1,9 cu 90 CP) si acum conduc un Volvo S40 din 2005 cu diesel 2.0

Ce pot sa spun e ca in afara de faptul ca vei fi nemultumit de portbagajul cu mult mai mic al S40-ului , in rest totul e OK. Eu consider masina mai buna din toate punctele de vedere, cel putin pana acum. Tehnic, estetic,placerea condusului tot ce vrei.

Iti recomand motorul  2.0 diesel de 136CP in locul celui de 1,6

Si de asemenea mult noroc de care avem cu totii nevoie cand cumparam o masina. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut..

Ce sa-ti spun Volvo este o masina net superioara ca marca, Skodei , dar te avertizez asupra costurilor de intretinere si a asteptarilor de la o marca Premium.

Pe scurt, sa nu fii dezamagit daca  daca o sa vezi ca mergi mai des in service decat cu Skoda sau sa nu te astepti la revizii de 600 Ron.

Tehnic este o masina mult superioara, cu un motor PSA ( iti recomand si eu 2,0 diesel ) si estetic la fel. Ca si finisaje interioare masina nu exceleaza...nu este una premium...dar e ok.

Succese si gandeste-te inainte sa iei o hotarare.

Cristi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0