Sign in to follow this  
Followers 0
paunionutz

Relee compartiment portbagaj

4 posts in this topic

Astazi neavand ce face, am schimbat releele de la motor, cu altele din portbagaj, deoarece nu-mi mai mergea clima (AC-ul) si spre uimirea mea acum baga un aer inghetat. Releele de la motor le-am schimbat intre ele sa fac proba, dar tot nu a mers clima. Cele 4 micute/dreptunghiulare, care le-am scos de la motor, le-am pus in spate, in portbagaj, dar ideea este ca cel putin unul este defect si nu stiu care este rolul releelor din portbagaj, deoarece totul functioneaza ca inainte, iar in manual, nu am gasit decat schema pentru sigurante, nimic pentru relee. Am verificat in mare parte cam tot ce ar putea tine de acele relee, dar functioneaza tot (lumini fata/spate/interioare, ventilatie, sistem audio, oglinzi, geamuri, inchidere/alarma, abs/stc, etc). Are cineva o schema si pentru relee, sa nu ma trezesc cu vreo problema pe cap. Oricum am sa le schimb, dar ma gandeam sa mai astept sa treaca criza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Bogdan. Am verificat inchiderea cenralizata (de unde am inlocuit releele) si merge perfect. Partea buna este ca merge AC-ul :D. Oricum o sa verific amanuntit de fiecare data usile si usita de la rezervor, sa fiu sigur ca functioneaza, sa nu mai faca figuri vre-un releu. Oricum releele sunt 1 inchis 1 deschis usa dreapta spate, 1 inchis 1 deschis usita rezervor, cele care le-am inlocuit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0