Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ateo

ANVELOPA NOKIAN W 215/55/R16 93T M+S

7 posts in this topic

Salutare!

Daca ma poate ajuta cineva cu una bucata anvelopa din titlu (NOKIAN W 215/55/R16 93T M+S), uzata, second oricum ar fi, numai sa tina aerul in ea.

Multumesc!

Am pus si o poza cu profilul anvelopei.

0745655625

post-280-12877880323269_thumb.jpg

post-280-12877880323269_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi permiti sa te intreb de ce doar acest model?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai probabil are 3 pe masina la fel si una s-a nasolit ;D

@ateo incearca pe la vulcanizari sau puncte de vanzare anvelope SH poate ai noroc pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca citesti atent, vei intelege de ce am intrebat. Este OK si una uzata care "sa tina aerul in ea". Cauciucul din imagine pare destul de bun, astfel incat orice model de aceeasi calitate este superior unuia care mai tine 100 km dar este identic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Victor. Da, mai am 3 bucati. Ideea e ca sunt pe masina de firma si acum ca am pus de ceva timp alea de vara mi se cere sa returnez alea de iarna. Problema e ca am avut o explozie pe una dintre roti, am cumparat alta (pe banii firmei) dupa care s-a repetatm figura (de data asta din vina mea, am trecut peste o linie de tramvai mai ciudatica mai dur si am agatat alta), am cumparat alta din banii mei. Nu la putin timp, am patit-o si la asta, ultima cumparata. Intre timp mi-a venit devizul la prima (cea cu explozia) si surpriza, e negativ, nu  vor sa recunoasca vina. Drept urmare, tre sa gasesc una repede. E buna si una rasolita rau, pentru ca masina am primit-o oricum cu probleme la directie si pot sa zic ca s-a uzat, mai ales ca vara trecuta nu am primit anvelope de iarna si am facut in jur de 25k - 30k km cu ele.

In mod normal nu as posta, dar sunt disperat. M-am saturat sa scot bani din buzunarul meu (una noua e 450RON), mai ales ca 2 dintre ele, cele ce au explodat sunt din acelasi stoc de la acelasi depozit (importator).

Sper ca am fost destul de clar.

Respecte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai am sunat la o cunostinta ce are un depozit de anvelope sa intreb daca nu are ce cauti tu si nu mai are nimeni nevoie de anvelopa. Raspunsul a fost negativ dar a sugerat sa incerci la mai multe astfel de depozite din zona ta sau pe la cei care vand anvelope SH.

Mult succes !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Victor:

Multumesc mult. Problema e ca am incercat si in alte judete, am gasit in Arad pe 205 si am gasit si in Oradea pe 17". Am gasit deci profilul, nu si dimensiunea :(. Asta e. Cautarile continua

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.