Sign in to follow this  
Followers 0
bassu86

haion volvo v70 2003

17 posts in this topic

Am o problrma cu haionul de la Volvo, nu se mai pliaza si nu stiu de cece optiuni am?se pote repara sau trebuie sa cumpar altul?si daca trebuie sa cumpar....cine are de vanzare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca vrei sa spui rulou portbagaj, adica asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e ruloul de la portbagaj. Imi cer scuze. Ideea e ca nu are nici mizerie nici nimica.Arcurile sunt intregi si nevatamate...si cu toate astea nu functioneaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai mai rezolvat ceva, maistore?

Cât vrei pe cuvertura aia, aÅŸa cum e?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu daca am folosit ruloul de 2-3 ori. Sta acolo in portbagaj, citeodata il mai scot ca ma incurca la bagaje. Da' nu-l dau nici mort  :D. Nu cred ca-i tocmai practic, una peste alta. Eu mi-am afumat geamurile si nu vezi nimic nimic in spate.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Åži eu m-am gândit să-mi afum geamurile, dar mă tem, fiind black edition, să nu arate ca un dric  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si a mea este black edition si arata foarte bine. Chiar ca un dric, dar who care? Este foarte practica folia pentru copii in spate. Nu mai stai cu prosoape in geam, nu-i mai deranjaza soarele, nu se mai incing scaunele sau copiii (filtreza UV). A/C lucreaza mai putin, deci consum un pic mai mic. Eu zic ca-s foarte bune, cam de manelisti dar practice in final. Plus ca nu se mai vede in masina, mai lasi una alta si nu tenteaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am gândit să înfoliez doar geamurile de la porcbagaj ÅŸi luneta, însă tot timpul se ivesc variante de cheltuieli mai tentante: volantă, proiectoare de ceaÅ£ă, ... acuma, urmează scut metalic la motor, iMIV...  ;D ... ÅŸait!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecine ma lesi, XCul tău arata genial cu folie, utilitatea maxima e pt cei mici, am venit acum de la Tulcea si fiimea a plâns tot drumul, la dus liniÈ™te totala, după multe dezbateri ne-am dat seama ca la dus era noapte È™i la întors era zi È™i era prea multa lumina în maÈ™ină, luni ma duc sa-i pun folie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... la dus era noapte È™i la întors era zi È™i era prea multa lumina în maÈ™ină, luni ma duc sa-i pun folie .

Jupane ...ai grija la viata asta de noapte .....sa nu o "scapi" din "mana"  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai la asta nu m-am gandit, oricum e 22 si nu doame deci e clar :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merita... ori il faci macar geamuri usi spate, laterale spate si luneta ori nu-l mai faci. Eu nu am usile fata facute, dar ma duc sa o fac in cea mai deschisa tenta. E buna si pt hoti. Nu mai pot sparge geamuri, ca le tine folia. Mare grija insa daca pici intr-un lac ... nu mai poti sparge geamul sa iesi, ceea ce e cam naspa. ;)

Eu m-am gândit să înfoliez doar geamurile de la porcbagaj ÅŸi luneta, însă tot timpul se ivesc variante de cheltuieli mai tentante: volantă, proiectoare de ceaÅ£ă, ... acuma, urmează scut metalic la motor, iMIV...  ;D ... ÅŸait!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cataline daca ai geamuri "anti-ciocanel" cum am eu la V70 nu te ajuta folia ;D

Dezavantajul de a pune folie pe fata este faptul ca se zgarie, geamurile spate le cobori/ridici mai rar, alea fata le freci tot timpul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine in oras costa 100 de lei sa pui pe fata folie mai deschisa(legala).Nu e o avere si zic ca se merita cam la un an sa o schimbi daca se zgarie ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca pana la urma am sa pun si eu folie pe geamurile din spate. Am gasit un rulou la 150 euro. Mi se pare exagerat de scump.Dar in continuare caut rulou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,maine imi ajunge V70-ul acasa daca are rulou te anunt(este interior de culoare neagra)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0