betty

Service bun in Bucuresti, in regie

36 posts in this topic

Ba are destui. Numai ca nu au Volvo. Sau cel mai sigur nu sunt cei cu Volvo de pe-aici.

Personal am o parere buna despre Marian. Eu unu' am fost multumit cand m-am dus la el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata am deschis thread unde trebuie, doritorii pot posta intrebari si le voi raspunde in cel mai scurt timp posibil. Nu am ramas fara clienti dar asa nu inseamna ca nu putem ajuta si pe altii care nu ne sunt clienti. Toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lau broscuta se repara mai usor decat un S60 de exemplu, trebuie cunostinte de Volvo nu de mecanica VAG, Volvo e una VAG e alta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba crede-ma ca nu e tocmai usor. Si asta pentru ca spatiul este foarte ingust si Marian iti poate confirma lucrul asta,. Mai ales in privinta filtrului de polen sau a unor becuri care au un mecanism mai deosebit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ai cunostinte de VAG se repara mai usor un VAG decat un Volvo, la asta m-am referit .

Si inversa e valabila, cand ai cunostinte de Volvo este greu de schimbat un bec de far la Beetle pt ca iese farul mai greu ca la V50 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am mai intrat de mult pe aici si e urat ca lucrurile au fost "explicate" foarte diferit de realitate.

Ca sa ne lamurim putin, uleiul nu cursese dintr-o rola. TOT kitul de distributie era plin de ulei pentru ca simeringurile sau simeringul de la axa cu came nu fusese montat corect si pe acolo pierdea foarte mult ulei. Acum daca e sa ne luam dupa cei care produc curelele de distributie nu ca ei ar sti mai multe decat noi ar trebui sa le schimbam in cazul in care ajung sa fie contaminate cu substante gen ulei de motor spre exemplu.

Referitor la masina lui Betty, bravo ei ca si-a reparat-o singura. Noi am incercat sa o ajutam, nu am reusit si drept urmare nu a platit nimic pentru asta.

Referitor la cei doi care si-au facut masina la mine in service si care nu au zis nimic despre asta nu mai zic nimic, desi as vrea sa imi dai dea ei un singur exemplu de service care te lasa sa iti faci masina moca la ei in hala ba chiar iti mai dau si scule, dar asta e alta discutie.

Din experienta stiu ca e bine sa stii ceva cu certitudine inainte sa afirmi ;)

Si scuze pentru reply-urile de pana acum, am avut pe cineva aici care tb sa se ocupe de forumuri si mai tare a incurcat lucrurile.

Edited by packard

Share this post


Link to post
Share on other sites

PROMOTIE LUNA IANUARIE !

Toata luna ianuarie manopera la revizia standard este ZERO cu conditia sa cumparati consumabilele de la noi preturile lor nefiind umflate ;). Prin revizie standard intelegem schimbul de ulei si de filtre.

Va asteptam !

Echipa "La Service"

www.la-service.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc, astazi avand drum prin regie am vazut reclama service`ului si am zis sa intru sa pun o intrebare : "cat ma costa inlocuitul urmatoarelor :-filtre, ulei, distributie, transmisie, pompa apa, lichid frana, antigel, placute fata+spate"

iar raspunsul a fost "in jur de 700 ron"

Cum vi se pare pretul? A mai fost cineva pentru ceva aseamanator acolo? 10x

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil este vorba doar de manopera la cei 700RON... De fapt nu probabil, sigur :)

Distributia ar trebui sa fie in jur de 300 de lei

De schimbat placutele in jur de 100 de lei

Schimbatul de antigel si lichid de frana max. 100 de lei.

Schimbatul de filtre aprox. 100 de lei.

Se poate si mai jos un pic dar oricum mi se pare decent daca se face totul ca la carte (curatat, degresat dupa, etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil este vorba doar de manopera la cei 700RON... De fapt nu probabil, sigur :)

Da, numai manopera :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now