Sign in to follow this  
Followers 0
mosu60

accident -posibil despagubire 15-25%

4 posts in this topic

Am avut duminica accident cu masina , este posibil ca sa nu-mi mai repare masina deoarece spune inspectorul RCA de la EURO INS valoarea reparatiei sa depaseasca valoarea de piata a masinii ( VOLVO S40 1,9TD din 2000 ) . Masina are fata lovita  , iar la prima vedere trebuie schimbate urmatoarele : bara fata , capota , faruri, semnalizari , scut, masca, stergatoare faruri ,aripa stanga , rama oglinda stanga , radiatoare ac si racire motor , alternator , pompa lichid parbriz .Stie cineva cam care este valoarea de piata a masinii ( 175000 km la bord ) si ce pret asi putea lua pe ea la dezmembrari ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă EURO INS trebuie sa te despăgubească atunci este o mare problema, firma oricum nu plăteÈ™te si o sa încerce sa te tragă in piept, iÈ›i recomand răbdare È™i un avocat bun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice firma ar fi, pe RCA iti da un pret de mizerie.

O calculeaza la o valoare minuscula din care scad 25% pentru ca legea spune ca RCA da doar 75% din suma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiam ca iti da intre 15 si 35% din valoarea de catalog a autovehicolului , functie de starea de intretinere. Poate ma insel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0