Guest alex_zuz

Vreau sa devin posesor de S80 T6 si am nevoie de ajutor!!!

7 posts in this topic

Un amic bun de al meu sa hotarat (fortata un pic de imprejurari:probleme sper nu grave la cutie si intretinere oarecum deficitara) sa vanda Volvo S80 propietate personala  iar eu vreau sa o cumpar la un pret foarte bun.Am nevoie si eu de ajutor...as ruga pe cine poate si pe cine vrea sa faca o diagnoza electronica a masinii(contracost bineinteles).Masina din cauza cutiei cred nu se mai poate deplasa.Sunt din Bucuresti ca sa se poate elimina oameni de bine care ar vrea sa ma ajute si sunt din alte orase ale patriei noastre frumoase.Astept cu maxim interes raspunsurile voastre.

              Cu respcet ALEX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce problema sunt la cutie? si ce fel de cutie este? nu vreau sa te sperii, dar o diagnoza completa nu se poate realiza decat la reprezentanta VOLVO.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cutia este automata cu optiunea de schimbare secventiala(aka manual) cel mai probabil amicul si vanzatorul masini a mers fara lichid in cutie iar eu ma gandeam ca unul dintre noi are softul si mufa pt Volvo S80 si sa poaa verifica eventuale probleme ceva gen V.A.G. com.Am noroc sa ma poata ajuta cineva cu o scanare contra cost bineinteles???

Share this post


Link to post
Share on other sites

cutia secventiala este problematica. fie ca s-a mers fara lichid, fie un senzor care s-a defectat, softurile care le gasesti pe forum nu-ti pot spune eventualele probleme. raman la ideea ca cel mai bine este sa o urci pe platforma si sa faci o vizita la reprezentanta. pare rau....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Augsburg s-ar putea sa pot sa fac o diagnoza???Mentionez ca este fabricatie 2000 motor 2.8 biturbo,200kw si cutie bineinteles secventiala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca ei iti pot diagnostica si cutia. Cel mai bine e sa suni inainte si sa ii intrebi daca au soft de diagnoza pt. cutia ta (pare-mi-se ca e AW-50/55) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu sa iti spun ce model exact de cutie este...doar daca iti poti da seama tu din detaliile de mai sus an fabricatie 2000,motor 2.8 200kw iar cutia am inteles ca este tiptronic...sau ceva de gen are treptele clasice unei automate gen D,P.N,R iar cand tragi maneta in stanga ai functia de a schimba "manual":plus,minus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now