wh1sp3r

Problema v40

11 posts in this topic

Am avut de curand un mic accident si am crapat sticla la lampa din bara spate stanga. Am luat alta si cand am vrut sa o pun am atins din greseala firele intre ele si a facut un "scurt". Din cauza aceea nu mi se mai aprinde nici o lampa (nici in fata stanga/dreapta si nici in spate) de asemenea nici luminile de pozitie din spate de pe haion (nu acele de pe aripa), nici becul de ceata, nici luminile de la bord (la kilometraj, turometru ... ) Spuneti-mi ce e de facut. Sigurantele le-am verificat si sunt bune. Eu am gasit numai la motor sigurante si ma gandesc ca sunt prea putine acolo si sa nu fie si in alta parte. Daca poate sa ma ajute cineva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai sunt o groaza de sigurante ascunse de o cutiuta neagra, pe langa manerul de dechidere a capotei din interior

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai sunt o groaza de sigurante ascunse de o cutiuta neagra, pe langa manerul de dechidere a capotei din interior

Aha ... ms asta cautam. am sa revin cu un reply.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu gasesc nici mort sigurantele alea ... :(( ma juta cineva cu niste poze pls :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi un telefon sa ne intalnim, poate-i dam de cap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

le-am gasit ... doamne da ascunse mai sunt ... aveam o siguranta arsa si din cauza ei nu mergeau luminile :|

Multumesc tutror pentru ajutor :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema rezolvata.

Acum am alta problema: Nu mi se mai deschid geamurile :)) o fi de la vre-o siguranta?? pls help me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna !

Am si eu o intrebare,daca ma poate ajuta cineva.Am un V40, din 2001, pe benzina, nu sunt multumit cu puterea motorului.Adica,de ex. daca dau de o panta, pierde din viteza,se incetineste si din a 4 tre sa dau inapoi in a 3. Nu-mi vine a crede ca 109 CP. sunt capabil doar de atat.Sau am probleme la motor ?La un pic peste 161 de mii la bord,  sper k nu e nimic, dar de aceea intreb pe voi,poate primesc un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1). Pe viitor deschide te rog un subiect nou... pentru ca ce-ai scris tu nu are legatura cu cel curent !

2). Ia incearca sa abordezi acea panta cu o masina care are acelasi raport cal/kilogram... De exemplu cu un Logan 1.4MPI.... Masina ta are 109HP, dar ii are la 5800rpm !!! Si are si 1400 de kg aproape !

Vorbim dupa ce faci experimentul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now