Guest daptzoanca

vreau un 740 D

6 posts in this topic

Salut tuturor. Vreau sa spun de la capul locului k marca Volvo pt mine a reprezentat pana nu demult o marca putin importanta si lipsita  de caracter, nu-mi placea deloc liniile si forma adoptata de acest brend. Luna trecuta, pe la inceput, am reusit sa-mi indeplinesc visul meu "de mic copil", sa fiu sofer... , totodata am inceput, si caut sa-mi achizitionez un autovehicul. Drept sa va spun, am cautat tot ce se putea cauta , toate tipurile de masini, de pe piata, oprindu-ma la 4 (patru) marci: BMW, Mercedes, Opel, si nu in ultimul rand VOLVO. Am gasit un 740 D, de aici in Tim. din `90 la 2.4 D la pretul de 2500 e, de care m-am "indragostit" intantaneu impotriva conceptiilor  mele despre aceasta marca. Ceea ce m-a atras mai mult sunt exact acele lucruri care le uram la inceput: forma, lini, aspect interior si motorizare. Asi dorii mici sfaturi din partea "indragostitilor" acestei marci, daca se poate... P.S. V-a multumesc anticipat !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa te uiti atent la motorul ala! e motor de la vw care a fost pus pe lt. sa nu bage ulei in apa, sa nu aoba breo buza de la injectoare fisurata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu multe lucruri despre masina, ce am gasit este aidi: " http://www.publitim.ro/auto-moto-velo-volvo-vanzare-anunturi-780065747f6f6a ", vreau sa-mi cumpar unul pe luna viitoare, sau mai incolo  cand s-a lasa frigul mai mult ca sa-l pot incerca pe racoare, pt k stiu cum sunt diesele, am un Opel Rekord acasa de 2.3D, si stiu cum e cu motoarele astea pe ger..., nush ce tip de motor e pe Volovo asta, dar vreau sa fie unul original, in perfecta stare de functionare, pe mine motorul ma intereseaza mai mult, decat interiorul, desi... el m-a atras prima data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca in sectiunea de bursa e un 740 sau un 760 de vanzare al lui big volvo pare-mi-se, si eu zic ca mai bine iei de la cineva de pe forum decat sa te apuci sa cauti de capul tau...

Parerea mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult d-le !!!, o sa ma uit, chiestia cea mai "nasoala", dak pot s-o numesc asa, este k asi putea dispune pana in 2700-2800 euro max. , iar masina sa fie OK, cu un motor bun, consum acceptabil, diesel, si aproape de `90 an.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2000 Euro, volvo 740 td an de fabricatie 1988... E cam al treilea anunt de sus in jos din sectiunea de cumparari / vanzari.

Succes !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now