Sign in to follow this  
Followers 0
bob

rulaj defectuos( din nou)..

16 posts in this topic

salut! am o intrebare in special pt Bogdan G dar nu numai, oricine vine cu un ajutor in sensul asta .. multumirile mele!

-am in continuare acele pb de demaraj, as vrea sa te intreb daca cunosti un mecanic bun in Volvo, am masina la un garaj de o sapt si nu i dau de cap, deci as avea nevoie de un mecanic  f bun pt ca la garajul de care zic sunt mecanici buni care nu i au dat de cap ("alpha service" de langa piata presei) . Poate ma poti ajuta Bogdane cu un nr de tel sau o adresa, sau poate ma ajuta altcineva, merçi anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca spui te rog ce anume nu merge poate iti dau ceva idei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci demarajul este greoi trage in suturi se simte kiar pasager fiind nu decat in pedala, nush ce idei ai putea sa mi dai cred ca mai degraba trebuie vazuta masina, asa cum ziceam de cineva care kiar se pricepe, pt ca s au uitat la ea kiar si cei de la Volvo care m au pus sa skimb 2 tampoane si valva controler, cu ele skimbate masina merge la fel

Ce nerabdator sunt sa iti citesc urmatorul post  ;D ..... pot, doar sa sper, ca il vor citi si ceilalti  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da in nas cand schimba vitezele sau in aceiasi treapta moare ?

Este cumva automata ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cutie automata+ manuala nu cunosc denumirea.. :(. ideea e ca sau uitat la ea mecanici destul de priceputi si nu au gasit inca ce are, as avea nevoie de cineva care se pricepe cu adevarat in volvo sa se uite la ea , evident contra cost, poate stii pe cineva care ar putea sa o vada si sa mi gaseasca ce anume are( pe testere nici o eroare)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi un telefon luni È™i ne vedem sa vad È™i eu minunea, poate sa nu aibă erori pe tester dar făcând cu testerul un test în mers se vad presiuni È™i imediat ne dam seama de la ce este(aer sau motorina) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema lui BOB a fost rezolvata, era debitmetrul ;D

Asta dovedeÈ™te încă o data ca un tester + un om nepriceput =diagnostic greÈ™it .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceva noutati in leg cu stopul ala (stanga spate) si plasticul de la scaun?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skimb  kestii

Dupa cum ti-am explicat AICI, te pandeam  ;D

Este a 2-a greseala ; la a 5-a ......punem pauza la scris pentru o luna  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecine, faci, ce faci, si esti pe prima pagina iar... :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bob nu te-am uitat cu cele doua dar cam putine XC90 la taiat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0