28pizzi

grindina mi-a "topit" S40/HELP ME

37 posts in this topic

Pai ai vazut, se incalzeste cu pistolul cu aer cald sa nu sara vopseaua si din spate se impinge usor pana se indreapta.

iti admir de la fereastra masina ;) i-ai schimbat locul de parcare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti admir de la fereastra masina ;) i-ai schimbat locul de parcare?

In fata nu mai e loc de "turistii" de la birtu' lexistar  ;) Fain si tractorasu' tau.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred că mai ieftin ai ieÅŸi cu o capotă de la dezmembrări... numai să găseÅŸti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred că mai ieftin ai ieÅŸi cu o capotă de la dezmembrări... numai să găseÅŸti...

Am vb deja cu cineva si sunt pe cale sa achiyitionez o capota second si tot neagra! si restul cu vuvuzele ,ventuze, scoici gasesc eu!

ma umfla rasul dar nu este rasul meu!

Apropo de casco am un vecin cu un passat 2006 asigurat pe care firma Omniasig nu iil despagubeste!

vreau sa -i vad si eu contractul sa vad ce scrie frate ca nici nu mai intelegi cu astia/ o groaza de bani si ei telasa cu "capota adancita" ca nu asigura intemperiile!! asta este  SUPERNASPA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă ideea Å£i-am dat-o eu, mă bucur că te-am ajutat  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu cateva indoituri mici pe suprafata masinii, pe umerii S60-ului, langa portiera, parca ar fi facute cu cuiul. Ce-a mai mare e pe usa pasagerului din dreapta. Am fost la 3 tinichigerii in Oradea, nimeni nu face asa, numai dupa metoda veche, demotezi usa, dai jos chedere, indrepti cu ciocan (sau ce drak folosesc ei) dai cu kit, vopsesti peste si presto, 2000 de euro mai tarziu (toate indoiturile plus vosit), masina arata ca noua.

Daca stie cineva service cu ventuze sau ma rog, ce am vazut in filme, sa ma anuntati si pe mine.

Ms!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"propo de casco am un vecin cu un passat 2006 asigurat pe care firma Omniasig nu iil despagubeste!

vreau sa -i vad si eu contractul sa vad ce scrie frate ca nici nu mai intelegi cu astia/ o groaza de bani si ei telasa cu "capota adancita" ca nu asigura intemperiile!! asta este  SUPERNASPA!"

Depinde ce fel de asigurare are. Poate ca este asigurata numai in caz de accident. Trebuie sa spui clar ce vrei sa acopere polita atunci cand o inchei si s-o citesti bine inainte sa semnezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la service la noi in oras si pauza !

cand le zic de tehnologie cu magneti si ventuye el pune mana pe ciocan si imi arat cutia de chit!

n-ai cu cine!

am gasit un "jupan in craiova" care insa e plecat din tara si mi-a dat un nr de tf sa il sun in august.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost la service la noi in oras si pauza !

cand le zic de tehnologie cu magneti si ventuye el pune mana pe ciocan si imi arat cutia de chit!

n-ai cu cine!

am gasit un "jupan in craiova" care insa e plecat din tara si mi-a dat un nr de tf sa il sun in august.

Stii foarte bine ca viata bate filmul :D

N-ai sa gasesti asa ceva la noi,nu-ti mai face iluzii.Tot la ciocan si la chit ai sa ajungi.Bine ai face,pt. masina, si pt .ca rezultatul final sa fie bun,dupa vopsitorie,sa-ti cauti sa-ti iei alte piese,(sh eventual)si sa inlocuiesti piesele afectate de grindina.Chiar daca la prima vedere nu pare complicat,din experienta iti spun,piesele afectate de grindina,care au infundaturi una langa alta,si asa multe cum ai tu,n-o sa poata nimeni sa ti le repare si sa le vopseasca foarte bine,parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@28pizzi unde ti-ai tinut masina astazi la grindina ce-a fost acum cateva ore ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now