Sign in to follow this  
Followers 0
darius7

pot pune dvd auto ?

13 posts in this topic

va salut ...sa va intreb ceva si poate are careva dintre voi ...vreau sa-mi scot casetofonul original toata partea cea cu casetofonul si sa o inlocuiesc cu un dvd cu navigatie /tv... nerabatabil ...modelul acela mare care nu se deschide ...dar ma gandesc oare se potriveste ?nu e prea mare gaura care ramane ?aveti idee careva dintre voi cum se procedeaza ?      http://anunturi.itbox.ro/adauga/upload/7495dd954f3050447c466296e72893c9_auto-moto-autoturisme-2.jpg                aici puteti vedea ceea ce vreau eu sa pun ...spr sa mearga ...poate i-mi dati niste sfaturi,idei ceva ...multumesc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia uite aici

este pentru model S60 2004 au fost si pentru model pana in 2003.Mai cauta pe youtube despre bluepower si gasesti mai multe.Dar marea problema este ca nu prea se aude bine tre sa schimbi toate boxele din masina cu nivelul 2 sau 3 de echipare audio adica cu high-performance sau premium 4x75w sau 4x100w,sa se auda mai bine

O problema si mai mare este ca nu se mai gasesc si cand se gaseau au fost intre 500 si 650 euro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna cu parere de rau nu te sfatuesc sa cumperi bleupower il cumperi dar nu are garantie si cum a zis mai sus nu se aude bine.este frumos si se integreaza perfect dar de multe ori se blocheaza.un preiete il are si nu este multumit de el .sa stricat si nu iau raspuns la email a trebuit sa il repare pe cont propriu.incearca o marca mai cunoscuta care are cel putin un magazin in orasul tau pentru eventuale probleme.sau ateapta ca se aude ca va iesi o versiune mai nou si ca este mult mai bun ca cel vechi si il vinde alt distribuitor care este destul de cunoscut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De fabricat nu cred ca se mai fabrica vreodata.

Eu personal sunt multumit de el cum merge atat ca am avut probleme cu sunetul dar acum se aude foarte bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa va spun ... pe mine nu ma intereseaza firma ,oricum iau ceva bun,am statie in masina de 4000w plus dif pionner 3000w (1500rms),la sunet nu crede ca va fi mare problema:P,pe mine ma intereseaza se potriveste in locul celui original ?marimea  tot ?sau trebuie sa cumpar carcasa sau suport,improvizatii etc .... asta ma intereseaza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai bluepower se potriveste 100% in bord,in rest nu am vazut nimic

Altfel tre sa iei o rama 1DIN de la volvo si s-o modifici pentru 2DIN si nu mai merg comenzile pe volan

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu-Å£i pui iMIV ÅŸi poÅ£i conecta (aproape orice) ce vrei tu?  ;D

Ce head unit ai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrea navi e mai greu ca tre sa stea cu telecomanda ceva gen rti dar fara butoanele din spatele volanului,e mult mai usor cu touchscreen si e destul de scump un gps box

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te referi la GVN 53, cumva? Mai simplu ar fi cu iMIV ÅŸi un PNA/PDA, zic io...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca era mult mai estetic daca cumparai o rama adaptoare pentru S60,decat sa tai fata HU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar si cu rama adaptoare tot nu vine de acolo, asta am apreciat la BluePower, poti jura ca este de acolo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0