marian21

debitmetru

8 posts in this topic

am urgent nevoie de un debitmetru  pentru ca al meu e dus.am gasit unul dar are alt codice [5wk9620z].am observat ca si pe piese volvo.ro   debitmetrul la vinzare are acelasi codice.a incercat cineva acest debitmetru?functioneaza la fel ca ala original?  cod motor d4192t3 anul 2001.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inteleg ca ai nevoie urgent de debitmetru ,da totusi..

Cel mai bun este ala original,daca nu ai bani poti sa cumperi si alt cod dar masina va merge mai rau &sau  cum mergea cu ala vechi ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marian. Ce cauti tu are "cod" nu codice. Inteleg ca stai in Italia, dar incearca sa nu uiti limba romana. Imi aduci aminte de Raducioiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

el va vorbeste de codicele roman, doar e baiat umblat in cizma.

eu am avut ceva probleme si am fost la citit coduri eroare.  dupa 30 min de asteptat, mesterul a ajuns la concluzia ca debitmetrul este terminat si alternatorul baga 24 volti. la sfatul colegilor cu un spray de curatat carburatoarele, am inceput demontatul si  curatenia. de atunci totul ok.

o seara buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca, ai desfacut debitmetrul, si ai dat cu spray pe el? Ce spray ai folosit, si ce efect a avut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU folositi orice spray pe debitmetru. Exista spray special sau alcool izopropilic, alea pentru carburator risca sa-l strice definitiv fiindca lasa reziduuri in urma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

l-am curatat si eu cu un spray pentru contacte electrice dar tot degeaba .am cautat altul cu acelasi cod dar nu am gasit.pina la urma pot folosi ala cu cod 5wk9620z????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, il poti folosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now