Sign in to follow this  
Followers 0
parola

Guvernul nostru de c...t!

38 posts in this topic

S-o fi dus sa isi controleze banii din conturile off-shore....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu siguranta nationala NU TINE, ca se poate demonstra usor ca NU EU ATENTEZ la siguranta Nationala! Este exact invers! Cu criza pot motiva ca vreau o expertiza independenta sa o ateste. Ma bazez pe faptul ca au intors impotriva lor si instantele de judecata. Nu cer bani de la Guvern. Cer azil politic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au renuntat la pensionari ca sa nu iasa revolutie si acum au dat in toti, astia sunt chiar imbecili .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ma insel Bogdan, 2000lei e numai impozitul la masinile tale. Eu deja strang bani sa-l platesc pe unul care sa mi-o ia si asa!

Problema insa ramane la nenea de la tara care are ARO si va plati 6000ron numai sa aduca rosiile si castravetii la piata. Oare cu cat o sa le de-a mai scump?

Si nenea ala cu tiru` care imi aduce mie laptele praf la copil, cat isi pune la transport sa-si poata plati impozitele?

Personal cred ca Septembrie-Octombrie e termenul limita pana iesim sa dam foc Guvernului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un suzuki vitara intr-un service de tara. Proprietarul, baiat bun, face lucruri de calitate la pret mic. Saptamana trecuta i-au trecut pragul: inspectoratul teritorial de munca, garda de mediu, protectia consumatorului si un nene de la primarie. I-au dat amenzi de 5000 ron. A zis ca vinde tot si pleaca in austria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, au prins "evazionistul"! La Videanu, Blaga, Udrea cand merg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana nu se face revolutie pe bune n-o sa se schimbe nimic. In '89 s-au schimbat securistii la putere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punem pariu ca acum vor spune ca nu sunt bani, mai e nevoie de inca o marire de taxe pentru ca banii au fost folositi pentru refacerea de dupa inundatii? Vorba unui tip de pe un alt forum: "criza e o scuza buna pentru orice decizie proasta."

Oricum eu de 3 zile sunt nervos ca mi-am busit masina si de anul viitor imi creste RCA-ul.  :angryfire:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-ti creste nici un RCA stai linistit, eu am facut o dauna de 5500E anul trecut si am platit RCA la pretul pietei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan,deja au anuntat asiguratorii ca vor creste preturile la politze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanii nu sunt in stare de revolutie pe bune. Si aia 1% care sunt in stare nu sunt suficienti, asa ca o sa plece in civilizatie cei inteligenti si o sa ramana chiar numai retardatii si vreo cativa amarati care o sa moara de foame. Si sa ma scuzati , mi-e foarte mila de noi astia "fraieri" care suntem corecti si murim de foame, dar toti handicapatii care nu vad cine e de vina cu adevarat (si nu criza) merita sa crape in chinuri.

Nu ca as muri inca de foame la propriu, dar psihic cedez cand vad atata mizerie si nesimtire la tot pasul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peste cativa ani o sa intru pe forum si o sa zic:

"Fratilor, iar s-a scumpit litrul de oxigen"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0