xgabriel

ornamente cromate exterior S60

35 posts in this topic

avand in vedere ca masina ta parca e din 2003 ai zis nuh?nu cred ca gasesti :(cer ai pus tu acolo in poza sunt de model 2006 si am inteles ca ajung la vreo 3 mil bucata doar daca ai noroc si le gasesti pe undeva la vreo dezmembrare da sunt cam rare

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci iti lipsesc doar bandourile :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xgabriel masina ta este 2003 deci nu are cum sa arate ca cea din poza, difera bara spate, bara fata, prinderile bara, farurile, stopurile, bordul, scaunele si inca 100 de repere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta iam zis si eu mai Bogdane pt ca vazusem un topic in care cauta alternator pt s 60 din 2003 respectiv masina lui

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cam aceeasi treaba ca la S40 II V1 vs V2.Micii detalii,dar o gramada de diferente/nepotriviri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti dreptate! La prima privire seamana la perfectie insa,,,,,cu cat te uiti mai atent gasesti si diferentele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionutz stiu bre ca asta ai spus si ai spus bine DAR nu te-a crezut ca s-a speriat cand a auzit 300ron/ornament :smile:

@xgaby sunt multe diferente si cred ca trec de 100 de repere diferite, numai bara fata are 10 componente diferite si cand ajungi la interior si acolo difera multe si cand tragi linie .....

Oricum daca vrei faruri de 2006 se poate, daca vrei bara e putin mai greu pt ca difera prinderile, dar cu bani destui poti face un facelift 2006 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place si mie chestia asta ca se poate face facelift la 2006 doar ca presupune investitii :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca nu e cine stie ce mare diferenta pentru a se merita investitia. E doar parerea mea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu vezi diferenta e nasol, poate totusi nu ai vazut pe viu un S60 2006-2008, arata altfel nu arata vechi, are un aer elegant si modern, trebuie sa vezi pe viu puse unul langa altul modelul nou si modelul vechi, este o diferenta si cel mai bine se simte de la volan, se simte mai sport .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sunt si eu de acord ca diferenta este foarte vizibila mai ales farurile clare schimba radical aspecut nu mai zic daca este move edition ca ala pare cel mai sport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai are si "fusta mini" adica sport la bara fata si mai are si un eleron finutz (ala de R) pe porkbagaj si niste jante pe 18" deja e alta masina . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tizule adica io mai tre sa-mi pun roti pe 18?

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumoasa tare sa o stapanesti sanatos ;Dam si eu un set de jante cum sunt a tale poate auzi pe cineva care le vrea ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui creata o sectiune speciala pentru a fi postate fotografii cu masinile forumistilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui creata o sectiune speciala pentru a fi postate fotografii cu masinile forumistilor.

Atentie!

Inainte de orice, contactati unul dintre moderatori pentru a va crea albumul!

Dupa care incarcati pozele in noul album PERSONAL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gabi daca te uiti cu atentie o sa vezi ca S60 facelift nu mai are bandoul ala din 3 segmente(ala de pe bara fata) are numai doua segmente. Bara fata este mai adânca (distanta intre far si bandou mai mare) exact ca la V70 (si ala vechi si ala nou) astfel lungimea totala a masinii se modifica de la 4576mm la modelul tau pana la 4603mm la modelul cu facelift .

Nea Tizu ar merge la tine niste jante pe 18" dar trebuie sa schimbi locul de parcare, acolo unde cocoti tu masina nu se preteaza ;D

La discutii generale rubrica hai sa ne cunoastem isi poate prezenta fiecare masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca tre sa schimb locul de parcare,dar e o problema altul nu este si sunt zile cand nici ala nu e!

Din cauza aia nu am nici pe 17 roti,cand a venit GUS ma durea sufletul cum facea cauciucul cand se urca pe bordura parca era direct pe janta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now