danutttz

SERVICE

10 posts in this topic

adik

Imi pare rau ,...ai fost avertizat mai multa atentie data viitoare si scapi 

sa nu uiti ..este a 4-a abatere la a 5-a punem pauza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indicatorul de service apare la 10000 de km parca. Se reseteaza cu scula de diagnoza, mai e si ceva combinatie cu butoane de prin bord. Cat despre semnul exclamarii care apare si dispare, verifica nivelul la lichidul de spalat parbrizul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda ms frumos lichidu de la parbriz .....am suit pe o pordura putin si sa fisurat vasu.....inca nu lam dat jos deci tre sa il resetez o sa incerc sa il resetez eu urmand pasi din topicu facut de voi va multumesc frumos:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

adik

Imi pare rau ,...ai fost avertizat mai multa atentie data viitoare si scapi 

sa nu uiti ..este a 4-a abatere la a 5-a punem pauza ;)

o sa incerc sa am grija de acum ....am mai spuso si o mai spun nu e cu intentie:(((((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

in legatura cu indicatorul service am urmat pasii din topicul pentru resetare service light...dar nu merge am incercat de n ori....o fi alta combinatie de butoane pentru s 40 t4???sau pur si simplu nu merge fara sa o pun pe calculator???

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar nu stie altcineva vreo alta combinatie pentru a dezactiva acest indicator???poate sa imi dea si mie cineva vreun tabel in care sa specifice ce inseamna fiecare semn???pentru cum am precizat imi mai apare un semn care nu stiu ce este un semnu exclamari incercuit cu rosu.....mi sa spus mai sus ca este din cauza lichidului de la stergatoare dar.....pana sa apara service in bord acesta numai imi aparuse si lichid nu mai aveam de 2 luni in recipient fiind spart!!multumesc tuturor pentru ajutor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cercul rosu cu semnul exclamarii este LIPSA LICHID FRANA !!!! Sunt sigur ca la asta s-a referit @xydexter... nu-i asa stimabile ?!

Service-ul se reseteaza dupa procedura aia la masinile de DUPA 2000 inclusiv. Nu si la cele pana in 1999. Pana in '99 se reseteaza doar cu testerul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

problema maestre e ca am lichid de frana:(( nu stiu ultima oara era acum vreo saptamana.....o sa mai verific odata multumesc pentru raspunsuri !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MC, danutzzz a spus din prima ca are lichid de frana, asa ca am scos din discutie acest aspect.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now