Guest rebelgothic

capota v40

7 posts in this topic

Sal tuturor, sunt nou pe aici si am nevoie de o informatie.Am spalat motorul si cei de l spalatorie nu mi-au inchis bine capota si m-am trezit cu ea la 120 Km/h cu ea peste parbriz :( nu s-a rupt, nu mi-a spart parbrizul sau indoit plafonul ca noroc ..) dar in schimb mi-a indoit capota cata si mi-a rupt sustinerea de la bratul pneumatic.Intrebarea mea este cat m-ar costa o capota noua deoarece intreband in stanga si in dreapta am aflat ca e f.f.f. greu sa o mai indrept deoarece aceasta este dubla si antifonata(diesel).Sau eventualitatea unei capote second daca ma poate ajuta cineva?

merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, imi pare rau pentru ce s-a intamplat :( Eu mereu imi fac masinuta singur, RAR ma duc la spalatorie si motorul il sterg cu carpa, nu-l spal. Sunt niste cretini, nici nu am cuvinte pentru nenorocitii astia. Practic iti cer bani sa-ti strice masina !!!

De indreptat stiu sigur ca se poate indrepta, iar chestia ca "e dubla si antifonata ca e diesel" e bullshit. E FIX aceeasi capota si pt. diesel si pt. benzina, si de la mine o poti cumpara cu 580RON noua, grunduita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm interesanta oferta ta , am mai contactat cativa dealeri de componete si pot sa spun ca e un pret fair.Cum facem sa facem dealul.Eu sunt din Timisoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    O poti achita integral prin banca in contul firmei (www.piese-volvo.ro/catalog/contact_us.php) si scapi de taxa de retur ramburs (care e cam 9lei + 1% din valoare + TVA) sau poti plati ramburs la primirea coletului.

    Transportul o sa fie 140.000 + inca 10.000 pe fiecare kg (zi inca 200.000 pt 20kg ca n-o avea mai mult).

    Mai departe depinde ce vrei tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca e un pret fair ! Firma asta mai-mai ca lucreaza in pierdere ! ! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Midnight : am intrat pe site-ul www.piese-volvo.ro/catalog/contact_us.php dar nu am putut posta comanda pentru ca nu erau capote acolo si cu cosul gol nu se poate lansa comana.Sau mai este si alta modaliate, te rog advice me :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Stiu, e o munca titanica sa adaugi toate produsele pe site si sa nici nu te trezesti cu altii care-ti sar in cap ca le-ai folosit pozele. De-aceea am scris pe acolo "Pentru produse care nu sunt in catalog, contactati-ne la... " bla-bla, si imi scrii acolo "am nevoie de pret pentru reperul X, pentru masina Y din anul Z".

    Cat de curand o sa ma apuc sa mai bag produse online, dar crede-ma ca nu e usor deloc sa faci toate de unul singur :)

    Multam mult de interes !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now