claudios60

sunete directie

7 posts in this topic

am o problema de ceva timp cand plec de pe loc cu masina si iau o curba la viteze mici im suna la roata din stanga fata ca si cum ar fii un arc desprins sau o bara care vibreaza ,in masina nu se simnte dar se aude ca si cum ar vibra .nu stiu cum sa ma esplica mai bine sper sa ma intelegeti :-\.cand am verificat masina pentru niste vibrati care le aveam la directie(inca le am)mecanicul a zis ca totul este bine.poate sa fie arcul de la roata,adica sa nu stea bine in locasul lui?sau sa fie rùpt cea ce nu cred masina sta dreapta .sau ma gadesc sa fie bara de torsiune sa aiba ceva joc in locasul ei?si inca ceva cand masina este oprita si misc volanul intro parte si alta imi suna ca niste lovituri clak clak,de la ce ar putea fii astea ,sa aiba legatura cu sunetul de la roata?merci mult si sper sa ma puteti ajuta.sa auzim de bine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rulmenti de sarcina de la telescoape de sus(sunt in clopul telescopului,boala la s60)

Share this post


Link to post
Share on other sites

se schimba cu toata flansa parca si costa in jur la 6-700 ron bucata (noi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai poate fi si niste mansoane care intra pe spira de arc unde se aseaza pe taleru de la amortizor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care 600-700 bucata fratilor ? Sunt in jur de 300-350RON de la SACHS la mine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now