Claudiu

Map sensor

33 posts in this topic

Pe seara asta am sa fac , multumesc ! vin cu reply-uri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am ajuns la tester in seara asta , in schimb pot sa sesizez ca si cand accelere si cand dau drumul la pedala , masina are tendinta de a smuci , nu stiu daca e cuvantul potrivit , dar cand accelerez finut parca da in nas si la fel cand iau piciorul de pe pedala de acceleratie ! maine ajung la tester !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bujiile când au fost schimbate? De care sunt ?

Clapeta de acceleraÈ›ie când a fost curăÈ›ată ultima data ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clapeta acceleratie a fost curatata acum 2 saptamani si bujiile au 25000km , sunt bosch cu 4 electrozi - parca le zice ceva cu yttrium , fisele de la bobinele de inductie sunt noi - Magnecor si bobine de inductie noi originale au 10.000km !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu iridium cred ca sunt bujiile, oricum dacă sunt iridium sunt foarte bune, totuÈ™i pe original sunt Denso, personal eu nu am încredere in BOSCH decât la aspiratoare de casa .

Totuși mergi la un tester și verifica toți senzorii, ia din VIDA/VADIS lista cu senzori și compara toate valorile .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In vadis nu stiu unde e lista cu valorile senzorilor , poate ma poti ajuta cumva , multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atasez aici pt motorul B4184S2 .

PS> sper ca asta este motorul pt ca profilul nu este completat desi este obligatoriu sa completezi profilul .

B4184S2_parametrii.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now