Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cojocaru27

Jante de tabla pe 16?

8 posts in this topic

Stie cineva cat m-ar costa niste jante de tabla pe 16 ? si eventual de unde le-as putea lua, in afara de reprezentanta unde banuiesc ca sunt foarte scumpe?

Se potrivesc oare cele de focus/mondeo, au aceasi distanta intre prezoane dar si greutate and stuff?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da .Te pot ajuta cu un sfat.Merg de Focus II,S-Max.5X108,63,3 ET52,5.Undeva pe la 230-250ron /buc.

Info ,PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta pe la cei care vand anvelope sh. Imposibil sa nu aiba. Sau la vulcanizari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu as vrea sa pun niste jante sh despre care nu stiu chiar nimic. NU imi permit sa-mi bat joc de masina, chiar daca o sa zici ca jantele se indreapata and stuff.

Mai bine imi iau unele noi sau aproape noi si stau linistit, oricum cauciucurile sunt noi si atunci nu merita sa pun jante naspa.

Oricum mersi mult de sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E janta de tabla si atat. Nu are de ce naiba sa-ti fie teama!!!!!!!!!!

Ii pui plumbi cand mergi la vulcanizare.... Si din fabrica, noi vin strambe!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea ma pricep si d'asta sunt mai grijuliu.

Ma mai gandesc, oricum pan' la iarna am tot timpul din lume sa ma gandesc la ce sa iau.

Poate gasesc chiar pe forum daca mai am rabdare, eventual sa gasesc si niste capace volvo pe 16 pentru ele.

Ma pregatesc asa usor usor, am inceput cu caucicurile, care sunt dunlop, deci de prima mana pentru iarna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, am jante pe 16"5x108 de tabla in perfecta stare+capace plastic Volvo=700 lei.Provin de pe un C30.Tel.0722740471

Share this post


Link to post
Share on other sites