iMIV

Raula
By Raula in Interior,
Am deschis subiectul acesta care sa se axeze strict pe aceste produse aftermarket. Cunosc principiile generale ale acestor adaptoare audio/video, site-ul iMIV fiind destul de bogat in informatii utile, insa există si o serie de necunoscute vis-a-vis de functionalitate, compatibilitati, preturi, din perspectiva Romaniei. Primul lucru pe care nu-l cunosc este cum se comanda ÅŸi cum se plateste. Cat costa transportul? Plata se face in numerar sau doar cu credit card? Se plateste in avans? Stiu ca exista mai multi distribuitori pentru Europa, insa nu stiu daca toti practica aceleasi tarife si reguli pentru delivery. În privinta compatibilităţilor, stiu ca iMIV-urile se conecteaza prin MELBUS, insa nu stiu cum functioneza partea de TV tuner, de exemplu... Exista vreun HU care are astfel de aptitudini? Sau trebuie un device separat, indiferent de modelul de HU? Acestea sunt doar cateva din nelamuririle mele. Vreau sa-mi fac o idee daca merita sau nu o astfel de investitie... Cei care aveti asa ceva, va rog spuneti-mi cum ati procedat. Am vazut ca Parola are, dar n-am vrut sa-l stresez doar pe el cu intrebarile mele. Multumesc anticipat celor care-mi vor raspunde!
  • 320 replies