florentingrecu

schimbare motor s80

9 posts in this topic

salutare are cineva idee daca merita si cam cat ar fi de costisitor daca vreau sa  schimb motorul de 3 l benzina cu un diesel de 2.4

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca tre sa schimbi mai multe nu numai motorul

dar cel mai bine-CRED EU-este sa cumperi una diesel D5 si sa pui totul pe caroseria ta

si eu am avut un benzinar de 3 litri l-am vindut si am luat altaD5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmda....asa ma gandesc si eu ca  ar fi cel mai ok (consumul e totusi destul de maricel:))

Mersi mult oricum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor + cutie + electronica + timonerie, ca nu se pupa.... fa-ti un calcul si vezi in cati ani iti amortizezi investitia... ca sa nu mai zic in cate zeci de ani o sa gasesti cumparator pentru motorul ala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine nu te apuci, ca dupa aia iti vine sa urlii!!! practic trebuie sa schimbi tot! si nici varianta de anglia nu e o solutie, pt ca are volan pe dreapta si nu se potriveste nimic din cablaraie, si deci va trebui sa improvizezi! pe scurt: strici masina! eu imi doream... si inca imi mai doresc punte motoare spate la a mea, dar cand am vazut ce presupune...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O instalatie gpl ar rezolva partial problema... :rolleyes:

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles ca o instalatie de GPL, adaptata pentru S80 e undeva pe la 3500 ron si a fost executata anul trecut la un service in Pitesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now