valsens

instaltia electrica usi spate

6 posts in this topic

am schimbat usa spate in urma unui incident,usa este cu geam electric eu aveam cu manivela,mufa electrica este la fel ca cea care am avut-o,dar geamul nu merge,intrebarea mea este instalatia masinii e prevazuta sa i se poata pune electrica sau e posibil sa fie defect motorasul

Share this post


Link to post
Share on other sites

este posibil sa fie motorasul de la macara sau sa fie legat gresit daca nu ai avut cablaj. daca esti interesat eu eu motorase de geamuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

salve ....domnilor...am facut si eu rost de 2 usi spate electrice, echipate complet,(fete usi,geamuri electrice,chedere).....si la culoarea masinii+ tablou comanda usa fata sofer cu cele 4 butoane pt ridicarea si coborarea geamurilor,....usile mele au manivela si vreau sa le schimb doar ca in stalpul unde se prinde usa spate la mine am doar 2 fire care intra in portiera..probabil inchiderea centralizata in loc de mufa cu 10 pini....ce trebuie sa fac??sa fac rost de toata electrica pt comanda usi sau se poate rezolva si altfel??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ai nevoie de toate firele sau iti faci un traseu singur(daca te pricepi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles...iar daca trag eu fire separat nu dau peste cap ceva calculator, ceva inchidere centralizata???

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU as putea sa iti spun!In cazul in care nu te pricepi mai bine lasa pe cineva care stie ce face,altfel ai ocazia sa faci vreun scurt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now