Claudiu

montare alarma simpla !!!! ???

5 posts in this topic

Salutate tuturor , din ciclul cum sa faci varza o masina ....am intrat pe felie ....dupa ce mi-am cumparat VVT-ul , inca nu l-am montat , am uleiu , am filtrele , am stergatoare .... m-am apucat de lucru ... prima treaba alarma ! Am cumparat una cat se poate de simpla si nu prea complicata am facut rost de un meserias si am intrat in claia de cablaraie . Am studiat un pic in Vadis si dupa ce am deschiolat jumatate din bord , am testat , verificat cablaraie , etc nu am reusit sa montaz alarma .... mode Maat GFM 861- Extreme 2 , ori nu merge ea , ori nu am conectat-o cum trebuie la inchidere , ori spanac , nu vrea ...am nevoie de o schema electrica , la modelu meu de volvo V40 , 2000 , ca sa inteleg principiul de functionare . seria de caroserie e yv1vw14f3yf484546....please help

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci , o sa vb cu el , sper sa gasesc ce ma intereseaza !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am mai asteptat sa mai scaneze omu , am cumparat manualu direct ....e chiar adevarat !!!! adik super detaliat ...sper sa nu imi vina sa o desfac toata .....masina ! ce sa mai , cine are nevoie de un sfat si il pot ajuta , subliniez .... incerc sa scanez niste pagini la munca .... pe manual zice clar "pt motoare cu benzina" .... asa ca ....benzinari .... zilele astea vb cu meseriashu si punem firele unde trebuie . In acest timp am trimis si alarma la Buc sa mi-o schimbe ca sa fiu sigur ca am gresit eu .... daca e ceva naspa .... va anunt cand face bip la armarea de pe cheie ....specific alarma e una eftina 2 mil si fol telecomanda masinii .... cine vrea detalii , ask !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara! Domnul Claudiu, vad ca topicul e foarte vechi dar as dori sa stiu daca ma puteti ajuta si pe mine cu o schema, ceva. Am achizitionat o alarma simpla,m-am apucat sa o montez pe Volvo V40 1.8 benzina, am reusit sa conectez aproape tot, exceptie inchiderea centralizata, nu pot sa gasesc cablurile corecte. Astept un raspuns daca ma puteti ajuta. Multumesc frumos anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now