Midnight Caller

Fara legatura cu Volvo, dar...

3 posts in this topic

    Dragi fete si baieti, tocmai am fost depasiti de olandezi.

    Si nu asa usor, ci (Kadudule, ia-ti pastilele de inima) de fanii Dacia Logan MCV. Nu pot sa cred cum UN SINGUR MODEL al unei marci de toata jena (aici chiar nu vreau sa fiu patriot ca n-am de ce), cu o gramada de rechemari in service a putut reuni 52 de oameni, fiecare cu masina lui. Si nici macar nu e marca lor !!!

http://www.evz.ro/article.php?artid=328541

Trist... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trist... Dar ca sa vedem jumatatea plina a paharului...Poate fi un stimulent pentru noi sa "acceleram" putin lucrurile,nu? Intalnirea voastra de sambata poate e primul pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc din rasputeri sa fiu calm si cum un kkt nu vine niciodata singur mi s-o mai stricat si imprimanta (stiu ca e offtopic sa ma lamentez aci) ;D ;D

Ce pot sa zic (incercand din rasputeri sa nu sparg tastatura) ;D ;D ;D, poate e comunitatea de romani manelisti si dependenti de brownie si mary jane din olanda, poate e comunitatea de olandezi care au dorit sa se intoarca la origini (ca masini asa proaste numai chinezii mai fac), poate pur si simplu oamenilor le place masina. Gusturile nu se discuta, se accepta (dar te poti kk oricand in gusturile omului).

Pe de alta parte trebuie sa fiu obiectiv si sa recunosc faptul ca loganu' mcv e cea mai ieftina masina multifunctionala de pe piata romaneasca cel putin. Nu e nici pe departe combi asa cum s-a vrut, e o strutocamila, insa foarte utila pentru majoritatea romanilor. Nu o laud, Doamne feri!, nu va speriati, tot un kkt de dacie ramane.

Este, in fond, o chestiune de alegere a fiecaruia. E unul stiu sigur ca decat un logan nou mai bine imi iau un 740 sau un 850.

Ca sa inchei intr-o nota concilianta, nu ma deranjaza loganul pe drumurile romanesti, ci oamenii care-l conduc, insa tot aceeasi categorie de "schmenari" conduc si alte marci mult mai exclusiviste (slava Domnului ca soferii de Volvo sunt in marea lor majoritate oameni, nu animale. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now