Sign in to follow this  
Followers 0
Arendashu

Help !!!

9 posts in this topic

Are cineva idee la ce pret ajunge un kit de ambreiaj la S 40 II 2005 1.8i ?! (De curiozitate,ca mi-au cerut 1.900 lei cu tot cu manopera,piesele ajungand pe la 1.400lei.Stiu ca de obicei astia de la service-ul asta cam umfla preturile,daca e diferenta prea mare sa stiu...ca nu ma mai duc alta data.)

Si unde pot afla codul de la radiocasetofon.Ca mi-au dat jos bateria si mi-au zis daca am codul.Nu stiam nimic de nici un cod.

Multumesc frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai lamureste-ne si pe noi la ce service te-ai dus ???

Faza cu scosu bateria si codul casetofonului iti spun din start ca e bullshit!Si eu mi-am scos bateria sa o schimb si nu mi-a cerut nici un cod...

Pentru piese,preturi vorbeste cu Midnight Caller/alex.voicu@volvo-club.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un service de cartier.Bine,e destul de mare,nu e chiar "nea' Gica de la colt" intelegi...stiu ca e mecanicul priceput,din cauza asta ma duc la ei, dar cel care se ocupa de piese si face comanda, isi pune un comision cam MARE.Am mai citit pe forum si am vazut ca cineva a patit-o cu codul ala.I se consumase bateria si a schimbat-o,apoi i-a cerut codul.

Am sa vb. cu Alex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are cineva idee la ce pret ajunge un kit de ambreiaj la S 40 II 2005 1.8i ?! (De curiozitate,ca mi-au cerut 1.900 lei cu tot cu manopera,piesele ajungand pe la 1.400lei.Stiu ca de obicei astia de la service-ul asta cam umfla preturile,daca e diferenta prea mare sa stiu...ca nu ma mai duc alta data.)

Si unde pot afla codul de la radiocasetofon.Ca mi-au dat jos bateria si mi-au zis daca am codul.Nu stiam nimic de nici un cod.

Multumesc frumos.

Nu mi se pare un preÅ£ din cale-afară de mare. E vorba de Volvo, for Christ's sake...

PS: Nu era cazul să dai un nume atât de disperat acestui topic, "Help" cu trei semne de exclamare. Cei cu adevărat disperaÅ£i cum scriu, atunci? De fapt, nici nu trebuia să faci un topic nou. Există subiect despre preÅ£uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am deschis acum cateva luni un topic, in care aveam nevoie de niste sfaturi si denumisem titlul ceva de genul.. "Un sfat" si nu stiam de ce nu mi se raspundea.Si m-am gandit ca probabil topicul nu prezinta urgenta si din cauza asta... e faza cu helpu'.Si pana la urma e Ajutor cu 3 semne. Nu e chiar asa de disperat titlul,daca as fi scris fara cele 3 semne nu cred ca ar mai fi fost la fel nu ?! depinde cum privesti...prietene.Sincer nu as da nici sume exagerate de bani pe piese...doar ca e Volvo,asa cum lasi tu sa se inteleaga.Si faza cu "SUPER MASINA VOLVO" cam incepe sa-mi iasa pe nas,cand ai probleme gen Kit ambreiaj.intelegi?E vorba de anumite sume pe care la praful asta, sunt destul de mari...pentru mine.Si sincer Heimdallr, nu mi-ai raspuns nimic la ce am intrebat,puteai sincer doar sa te fi uitat, fara sa fi scris ceva :) .Ma interesa persoana care a schimbat in ultimul timp un kit de ambreiaj.

A.. si  vita_fresh,ai dreptate...nu mi-a cerut nici un cod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, eu am schimbat ambreiajul ÅŸi volanta acum vreo trei-patru luni. FoloseÅŸte "search"-ul.

Despre titlu, cred că era mai bine să reflecte cât-de-cât conÅ£inutul topicului. Tu nici nu ceri ajutor, ci păreri. Eu Å£i-am spus părerea mea. Ce-ai vrea, să te sun ÅŸi să Å£i-o zic?

Cât despre celălalt topic, "Un sfat", cred că titlul a fost la fel de prost ales. Nici nu spune dacă acel sfat îl dai sau îl ceri.

Å¢i-am spus că e scump pentru că e Volvo ÅŸi Volvo are piese scumpe, nu pentru că e "super maÅŸină", cum spui tu. Dacă te uiÅ£i puÅ£in prin forum, vei vedea că nu adopt acest concept. Din nou, foloseÅŸte "search".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum sa nu imi spuneti si voi ca incepeti cu 15 pagini de discutii in contradictoriu ca :violent1::slap:

Set ambreiaj  579,28lei.  Pâna la nr.sas. 387802 Ø 230 mm fara lagar pentru motoare cu volanta cu masa dubla

Set ambreiaj  936,38lei  Ø 228 mm dinti 23

Cam asta am gasit eu pe net la o cautare rapida,acum ramane sa mai cauti si tu si vezi unde te orientezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heimdallr... iti multumesc ca incerci sa ma perfectionezi in arta de a sti sa cer ajutor,dar sincer...nu-ti bate capu' cu idioti ca mine,daca poti sa ma ignori si sa nu ma "ajuti",sa stii ca nu ma supar, :).Am folosit si search pe tema "kit ambreiaj", dar nu am gasit nimic despre preturi.Poate nu m-am uitat mai atent.

Vita_Fresh...oricum deja mi-am facut ambreiajul,l-am luat de la ei,dar am mai auzit pe cineva cu un B.M.W care tot asa era suparat ca ar fi fost incarcat la pret.

Schimb service-ul.

Va salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sry de offtopic:man tu ai v70 care ii chiar volvo adevarat.noi avem ford imbracat in tapiterie si caroserie volvo.deci la tine se poate spune ca volvo ii masina scumpa pt ca piesele la volvo-urile adevarate sunt de calitate.dar la restu,intri pe forum ford sau cumperi piese pt  ford si le punem pe masinile noastre le pret jumate cat cer toti ofertantii de piese volvo.si inca ceva volvo este scump pt ca preturile sunt balonate de cei din bucale.si iti pot spune la piesele de care m am interesat/cumparat/schimbat eu diferente:rulment dr spate pret bucuresti:12-14mil,original.pret tm:9mil.pret alba 8-8,5mil logic original.si iaca am luat skf cu 6mil din germania.rulment dr fata pret bucuresti 8mil skf,6mil fag.pret alba fag 4mil(pe cutie scrie for ford),rulment motorcraft pt ff2 3,2mil si fag 2,5mil.deci marca volvo(s40/v50) nu este scumpa deloc daca sti sa te informezi si nu te lasi pacalit.

si la noi ce este facut de volvo pica mai greu,ce i facut de ford pica pica pica.intrebati pararea lui Roberto:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0