Sign in to follow this  
Followers 0
Guest ixulescu

Nevoie urgenta de un service de tinichigerie/vopsitorie

8 posts in this topic

Salutare tuturor,

as avea nevoie de un service autorizat volvo(primus?) care ar putea sa-mi aduca S40-ul la look-ul initial. Precizez ca a suferit multiple leziuni: spoiler spart, aripa infundata rau, far spart, capota zgiriata etc. 

Nu ma intereseaza costurile pentru ca am si CASCO si RCA-ul vinovatului.

Multumesc~

     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai spune de unde esti ca sa-ti spun unde sa te duci....:D Obisnuiti-va sa dati detalii la PROFIL ca altfel nu te putem ajuta...

  Asa...acuma poti cauta Todorut International cu sediul central la TM. Sunt ->service autorizat VOLVO<-...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remarca ta e binevenita, hai ca mi-am completat profilul ;)

Deci, sunt din Bucuresti si nu am reusit sa reperez decit un singur service: Primus Auto.

Mai stie cineva si alte service-uri prin zona sau ramine decit Primus ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca masina a iesit din garantie poti sa te duci si la alte servide-uri si ti-o fac cu piese Volvo.

Am un prieten care a dus un Land Rover super-tamponat la Ausburg si i l-a facut ca nou.

Eu am rezolvat niste probleme de tinichigerie la Mitsubishi Motors ( de pe Mihalache, o strada paralela cu Banu Manta) si am fost super multumit , vopsit excelent si parbriz original Volvo.

Sau ai putea sa intrebi la Casco cu ce service-uri lucreaza ei, ia o lista si da-o pe forum sa vedem cine a mai avut de-a face cu ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exclus cu service-urile de la CASCO. M-am uitat pe lista, alea de care am mai auzit cit de cit nu stiu decit vw, renault si daewoo iar in rest, numai obscuritati. 

Intr-adevar, Augsburg, il aveam si eu pe lista insa m-am decis sa sun mai intai la Primus si sa ma programez pentru o constatare.

Iar dupa aia, sa vezi meciuri ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

daca te duci la Ausburg(Colentina)  nu ii lasa sa iti vopseasca masina acolo, vorbeste cu ei sa o trimita la Marian el vopseste pentru Ausburg asa sa le spui sta in colentina Gherghitei il cunosc de mult si face lucrari de mare cinste. Midnight a vazut astazi masina mea am vopsit la el toata partea dreapta si saptamana viitoare urmeaza si stanga.

Vezi ca are si un tinichigiu foarte bun si fac si lucreaza si cu casco daca vrei ne vedem si te duc sa vezi cum lucreaza.

daca esti interesat da un mesaj si te duc personal acolo.

multa bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tybyS40,

multam' de informatii.

Ieri am reusit sa fac rost de un deviz "estimativ" de la Primus pe care o sa-l trimit la daune la Astra.

Ca ultima solutie, o sa am in vedere si Augsburg, dar numai pentru vopsitorie. La halul in care arata aripa mea, nu exista alta solutie decit sa mi-o schimbe.

 

Daca voi fi nevoit sa ajung in cazul asta(bat in lemn :)) , o sa iau legatura cu tine.

Multam' fain inca o data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0