lik1999

Schimbare becuri cu unele de generatie mai noua!

12 posts in this topic

Se merita schimbarea becurilor cu unele de generatie mai noua?Cum ar fi

?

Aici ma refer la Ba15s | Ba15d ,fiind folosite pentru semnalizare,stop frana si marsalier.

Costa mai mult cu 20-30 ron fata de astea clasice,dar probabil sunt mai bune?

Merita investitia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ceea ce vad sunt putin mai

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faci o mica confuzie, ce vezi tu in film costa 35$/bucata, deci ceva mai mult de 20-30RON.

Becurile din targ sau cele sub 100RON/bec nu dau mai multa lumina decat un bec cu filament .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu greseala mea ;D.La astea am vrut sa fac referire:

post-1795-12877889126139_thumb.jpg

post-1795-12877889126526_thumb.jpg

post-1795-12877889126823_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu la pozitie si numar am leduri antieroare superluminoase

se vad super au lumina alba puternica 70 lei am dat pe pereche pozitie si inca 70 la numar 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu la pozitie si numar am leduri antieroare superluminoase

se vad super au lumina alba puternica 70 lei am dat pe pereche pozitie si inca 70 la numar 8)

Pai la astea din 2001 e putin mai usor ,pentru ca foloseste w5w pentru pozitie(fata).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik2008 nu pot sa scriu parerea mea despre aceste leduri expuse mai sus de tine pt ca trebuie sa-mi dau singur avertisment ;D

Cu alte cuvinte uita de ele si stringe bani de cele din film, alea sunt cu adevarat mai puternice.

Eu am taiat stopurile si le-am facut full led dar costa destul de mult ledurile pt ca am pus numai Nichia si Cree.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum ma bag in seama si eu si daca nu e bine sa spun aici sa ma indrumi(Bogdan G)catre locul potrivit ;D

Vreau si eu becuri dinacelea la marsarier cum are tommytza si Matrixxx,de unde le pot procura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu le au de la mine ;D

Erau manufacturate de mine manual si luminau foarte bine dar aratau ca porcu, treaba este ca acum nu mai "fabric" becuri din astea dar am unele cu 24led gata facute de poporul chinez cu leduri japoneze, mai multe detalii pe PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik2008 nu pot sa scriu parerea mea despre aceste leduri expuse mai sus de tine pt ca trebuie sa-mi dau singur avertisment ;D

Cu alte cuvinte uita de ele si stringe bani de cele din film, alea sunt cu adevarat mai puternice.

Eu am taiat stopurile si le-am facut full led dar costa destul de mult ledurile pt ca am pus numai Nichia si Cree.

Pai as face si eu cu led uri,dar la urmatoare masina ;D(costa prea mult pentru un cotet din 99 iarna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare cu pasarica lui, am vazut TICO de 1000e cu stopuri de 450E, ceva deosebit oricum cu stabilizatoare de tensiune si leduri HIGH POWER .

Se pot face foarte multe in materie de iluminat auto, singura limitare este pretul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare cu pasarica lui, am vazut TICO de 1000e cu stopuri de 450E, ceva deosebit oricum cu stabilizatoare de tensiune si leduri HIGH POWER .

Se pot face foarte multe in materie de iluminat auto, singura limitare este pretul .

Pai prima problema ar fi cineva priceput,a 2 a materialele si a 3 a pretul!

De facut toti facem cate ceva pentru masinuta,inclusiv cate un beculet albastru ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now