Midnight Caller

Betzivi

19 posts in this topic

Miezul noptii. Un betiv se leagana din gard in gard, cind e oprit de un politist.

- Va rog frumos, actele dv. si sa-mi spuneti unde mergeti! Betivul se uita lung si raspunde:

- Ma duc la o conferinta despre efectele nocive ale alcoolului si despre riscul betivilor de a deveni ratati. Politistul se uita la el fix si intreaba:

- La ora asta? Cine tine o conferinta despre asa ceva la miezul noptii?.

- Nevasta-mea si, mai mult ca sigur, si soacra-mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un tip in stare de ebrietate, isi duce prietenii de pahar in apartamentul lui, sa-i culce.... Langa pat se afla un gong.

- Ce-i cu gong-ul ala ? intreaba prietenii, clatinindu-se.

- Nu-i gong, e un ceas vorbitor... - Serioooos ? Un ceas vorbitor ?

- Ca sa va conving, priviti... spune tipul si apucind gongul trase o lovitura puternica in el. Curind, o voce de cealalta parte a peretelui, striga:

- E 3 dimineata, in p....a ma-tii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miezul noptii, poate spre 3 dimineata. Un tip se trezeste avand un puternic impuls de a face pipi. Somnoros, se intoarce pe dreapta, in speranta ca ii trece. Nimic. Se intoarce pe stanga, dar dupa cinci minute renunta, se ridica anevoie din pat, se duce la baie si incepe sa faca pipi, ca tot omul. Uitandu-se in jos, se adreseaza cu obida organului:

- Vezi, eu ma scol cand vrei tu..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un betiv intra intr-un bar, se opreste in fata unui cuplu si ragaie. Tanarul, furios:

- Cum indraznesti sa ragai inaintea prietenii mele?

- Scuze nu stiam ca e randul ei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-o noapte ies dintr-un bar 2 tipi morti de beti. Si cum incercau ei sa ajunga casa, cand trec pe langa un parc isi dau seama k le vine sa faca o treaba mica. Asa ca se duc dupa o tifa si isi fac treburile. Knd la un moment dat unu' zice:

-Mah, cum se face ca atuci cand faci tu se aude pissss, iar cand fac eu se aude fassss?!

La care celelalt:

-Pai daca te pisi pe fasu' meu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un politist da tarcoale unui bar, unde se cam consuma mult alcool, in scopul de a prinde cativa soferi piliti. Un client al barului iese, se impiedica si incepe sa isi caute cheile cam vreo cinci minute. Dupa ce le-a gasit, se taraste si le incearca la vreo patru, cinci masini pana ce o gaseste pe a lui. Pana ce a ajuns in masina toti ceilalti s-au carat. Politistul il asteapta bucuros sa iasa in strada. Evident il opreste pe sofer, ii pune fiola si stupoare 0,00 alcool. Politistul complet buimac. Soferul in schimb ii spune:

- In seara asta eu am fost momeala... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sotia, nervoasa, ii deschide usa sotului, care traznea de la o posta a alcool:

-Presupun, urla ea, ca ai un motiv foarte serios sa vii acasa la 6 dimineata!

-Da, am, raspunde sotul, micul dejun!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un betiv intra intr-o biserica catolica si se duce direct la confesor.

> Intra in cabina si nu zice nimc. Popa, nedumerit, isi drege vocea incercand sa-i atraga atentia omului. Asta nimic. Dupa un timp, bate

> popa de 3 ori in peretele despartitor, la care betivul raspunde:

> - N-are rost sa bati, nici eu nu mai am hartie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca adormisera, un betiv exclama catre procuror:

> - Sa ma pupi in fund !

> - Afara !

> - Nuuu ! Aici, sa vada toata lumea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti fie rusine Mitica, zice nevasta. Iar ai venit beat acasa!

> - Ca sa respectam adevarul nu eu am venit, m-au adus vecinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doi betivi scot un om pe jumatate inecat dintr-un lac.

> - Vezi, asa patesti daca bei apa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un politist da tarcoale unui bar, unde se cam consuma mult alcool, in scopul de a prinde cativa soferi piliti.

Un client al barului iese, se impiedica si incepe sa isi caute cheile cam vreo cinci minute. Dupa ce le-a gasit, se taraste si le incearca la vreo patru, cinci masini pana ce o gaseste pe a lui. Pana ce a ajuns in masina toti ceilalti s-au carat. Politistul il asteapta bucuros sa iasa in strada. Evident il opreste pe sofer, ii pune fiola si stupoare 0,00 alcool. Politistul complet buimac. Soferul in schimb ii spune:

- Teapaaaa.....in seara asta eu am fost momeala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un betiv care raspandea un miros ingrozitor de bautura ieftina si care avea un sac si un ziar vechi se urca in autobuz si se aseaza langa un preot cu un aspect foarte onorabil. Apoi scoate din sac o sticla de bautura aproape goala din care bea pana la ultima picatura, dupa care incepe sa citeasca din ziar. La un moment dat i se adreseaza preotului:

- Scuzati-ma, parinte, stiti cumva din ce motive se ajunge la spondiloza?

- Desigur, raspunde preotul, care simtea o neplacere crescanda, pe un ton de o politete rece si sarcastica. Factorii care duc la spondiloza sunt: o viata dezordonata, tovarasia unor femei de calitate indoielnica, consumul exagerat de tutun si alcool, betii care se termina cu nopti petrecute in bordeluri, toate astea duc la spondiloza...

- Uuuaaauuu! N-as fi crezut niciodata... raspunde betivul si se intoarce la ziarul sau. Preotul, milos de felul lui, dupa ce se gandeste la

cele spuse, se adreseaza din nou betivului, de data asta pe un ton bland si impaciuitor:

- Scuza-ma, n-am vrut sa te jignesc, de cand suferi de spondiloza, fiule?

- Eu? Nu, parinte... eu niciodata n-am suferit de asa ceva, tocmai am citit in ziar ca Papa are spondiloza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Nu po's'nteleg de ce am fost adus la pol .. politie! exclama un betiv, plin de indignare!

- Pentru bautura! ii raspunde ofiterul de serviciu.

- Pai, de ce nu zici asa? Adu-mi un coniac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un betiv se intorcea intr-o seara acasa si se opreste in fata unui felinar si incepe sa bata in el. La scurt timp trece un alt betiv

care ii spune :

- Insista, insista, ca e lumina aprinsa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doi betivi intr-un bar, unul dintre ei zice:

- De 2 saptamani nevasta ma tot da afara din casa cind vin beat. Ce sa fac?

- Cand ajungi in fata usii te dezbraci, si ea nu poate sa te lase afara ca doar vecinii ce or sa zica?

- OK

Zis si facut. Dupa cateva zile se reintalnesc la bar:

- Ba, am facut cum ai zis tu...

- Da, si?

- Stai sa-ti zic, am ajuns in fata usii, m-am dezbracat, s-a deschis usa, am intrat si am auzit "Urmeaza statia Piata Sudului, cu peronul pe partea dreapta".

Share this post


Link to post
Share on other sites

In vin e puterea.

In bere e sanatatea.

In coniac e distinctia.

.... iar in apa sunt microbii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic : @ nelu,d-aia colegii tai au gasit prea putin sange in alcool cand m-au oprit! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now