Sign in to follow this  
Followers 0
URSULACHE

AJUTOR

25 posts in this topic

BUNA ZIUA,AM UN VOLVO S40 DIN 2007 SI ARE MENIUL IN OLANDEZA.IMI APARE URMATOAREA CHESTIE"ACHTERGORDELS NIET IN GEBRUIK".CE INSEAMNA?SI CUM AS PUTEA SA SCHIMB MENIUL IN ENG SAU RO?VA MULTUMESC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bun venit pe forum.Mesajul care iti apare e ceva legat de sistemul de centuri,o eroare ceva,trebuie mers cu ea la tester si vazut ce anume nu ii convine.Limba meniului se poate schimba DOAR la reprezentanta si costa in jur de 200 E daca imi amintesc bine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"BACK BELTS NOT USED"

aveai cumva pe bancheta din spate o plasa, niste carti etc cand ti-a aparut acest mesaj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"BACK BELTS NOT USED"

aveai cumva pe bancheta din spate o plasa, niste carti etc cand ti-a aparut acest mesaj ?

Bancheta spate nu are cantar ;) Acum m-am inteleg despre ce e vorba.@URSULACHE mesajul iti apare cumva dupa ce deschizi si inchizi una din portierele spate? :P:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bancheta spate nu are cantar ;) Acum m-am inteleg despre ce e vorba.@URSULACHE mesajul iti apare cumva dupa ce deschizi si inchizi una din portierele spate? :P:smile:

vei fii surprins,

la mine in spate, daca sta cineva, imi da pe bord acest mesaj "back belts not used" daca nu sta nimeni sau daca nu am ceva greu acolo, nu apare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuza-ma ca te contrazic(nu stiu ce masina ai tu).La S40/V50 nu au cantar in bancheta spate,au doar pe scaunele din fata.Calculatorul masinii vede cand e deschisa una din usile spate(considera ca neaparat urca cineva daca e deschisa o usa,stupid I know :P chiar daca asezi doar o hartie sau o sacosa) si dupa inciderea acesteia iti da mesajul de mai sus in limba meniului de pe masina.Incearca sa deschizi o usa,sa o inchizi la loc fara ca nimeni sa se aseze si apoi uita-te ce mesaj iti da pe bord ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PFFF...NU MAI STIU EXACT DACA AVEAM PE CINEVA IN SPATE DAR TARE AS FI VRUT IN ALTA LIMBA MENIUL...SI MAI AM O PROBLEMA LA CUTIA DE VITEZE DIMINEATA CAND PLEC CU EA MERGE GREU TARE PRIMELE 10-15MIN...OARE DC??

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMI PLACE TARE MULT FORUMUL ASTA...CHIAR SUNTETI DE MARE AJUTOR...VA MULTUMESC PRIETENI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuza-ma ca te contrazic(nu stiu ce masina ai tu).La S40/V50 nu au cantar in bancheta spate,au doar pe scaunele din fata.Calculatorul masinii vede cand e deschisa una din usile spate(considera ca neaparat urca cineva daca e deschisa o usa,stupid I know :P chiar daca asezi doar o hartie sau o sacosa) si dupa inciderea acesteia iti da mesajul de mai sus in limba meniului de pe masina.Incearca sa deschizi o usa,sa o inchizi la loc fara ca nimeni sa se aseze si apoi uita-te ce mesaj iti da pe bord ;)

Probabil ai dreptate, o sa incerc maine ce ai zis tu.

ps. nu ne contrazicem :) ci discutam constuctiv :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps. nu ne contrazicem :) ci discutam constuctiv :P

Asa e,ai dreptate. ;D  Stiu sigur ca asa e la S40 V1,daca ai V2 aici nu stiu exact dar nu cred ca au umblat si la chestia asta.

Cu mare placere @URSULACHE.Am o rugaminte la tine,incearca sa scrii cu litere mici pentru ca folosirea majusculelor intr-un forum se considera a tipa :yahoo: :D

And if you stick around vei afla multe alte lucruri noi ;)

In legatura cu cutia,probabil e din cauza uleiului daca face asa doar la rece.Cati km are masina?

P.S:Completeaza si profilul pentru ca ori ai pus VIN-ul gresit ori nu gasesc eu ce trebuie pe net ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

BUNA ZIUA,AM UN VOLVO S40 DIN 2007 SI ARE MENIUL IN OLANDEZA.IMI APARE URMATOAREA CHESTIE"ACHTERGORDELS NIET IN GEBRUIK".CE INSEAMNA?SI CUM AS PUTEA SA SCHIMB MENIUL IN ENG SAU RO?VA MULTUMESC

Iti recomand http://dictionar-online.net/dictionar-olandez-roman.html.  Nu este greu.Am si eu meniul in olandeza.Reprezentanta si schimbat limba pt modica suma  ;D ;D 800ron.(cam atita era acum vreun an)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am verificat vin-ul si asta e care l-am pus.am un volvo s40 din 2007 in olanda a iesit 2008 .o am cam de vreo 3sau 4 sapt dar cand am luat-o am facut o greseala cam mare grabindu-ma sa o iau.pt k mi-au aparut niste probl care nu-i dau mecanici de cap.eu sunt din br si as vrea sa o pun pe tester la reprezentanta dar unu mai aproape de mn e la ct sau buc.ce imi recomandati??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce motor are masina?Esti din Braila City?Iti recomand eu un mecanic bun,poate iti poate rezolva problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai te pot ajuta dupa cum ti-am spus cu un mecanic priceput la care imi repar si eu masina.Faza e ca acum sunt plecat din localitate si revin pe duminica,luni.Daca iti e de folos un nr de telefon sau adresa ;) Cred a te-am vazut prin oras,e cumva neagra masina?

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...una neagra,dar cum il cheama sau unde are sediu??

dar tu ai volvo ala cu BR--PAU?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu rade de mn nu ma pricep la forum,ce este acela PM?? Privat Mesaj cumva?

Dar la scris ?....ia sa te vedem cat de bine te pricepi  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sus in bara de meniu PM.Ti l-am trimis ;)

nu rade de mn nu ma pricep la forum,ce este acela PM??

Doamne fereste,nimeni nu s-a nascut invatat!Daca ne vom cunosate personal vei vedea ce fel de baiat sunt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Welcome!Cand revin poate ne vedem la un suc,la un pahar de vorba :beertogether:

Sa scrii si aici daca rezolvi ceva intre timp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La al meu V50 scaunelul pentru copil e aproapte tot timpul in masina. In cazul asta mesajul este: "Achtergordel in gebruik" adica "centura spate folosita" asta pentru ca scaunelu lui ala micu e fixat cu centura de siguranta.

In cazul in care dau jos scaunelul imi dispare si mesajul. Daca arunc ceva pe scaunul din spate bineanteles ca imi reapare mesajul "Achtergordel niet in gebruik" = centura spate nu este folosita.

Nu e un mesaj de eroare. E mai degraba un mesaj info.

@ursulache si eu am meniul tot in olandeza. Sa vezi ce mesaj misto o sa ai cand ti se termina lichidul de parbriz. ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am ramas si fara lichid de parbriz si nu stiam ce s-a intamplat ...ma panicasem...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut;problema mea la volvo apare in vitezele 3-4-5 cand am cam 3500-4000 de turatii.atunci ori se opreste motorul ori are un soc scurt si dupa soc nu se mai tureaza mai mult de 3000 de ture....oare ce sa fie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0