arpagic

Problema cu bordul

27 posts in this topic

Am o problema cu bordul, din cate mi-au zis la service-ul Premium Cars din Cluj. Pe bord imi apare eroarea SRS-Airbag Dervice Spoed (spoed in olandeza e urgent). La service mi-au spus ca nu e nici o problema cu airbag-ul, ci ca o dioda si-a modificat rezistenta electrica si sin cauza asta da eroarea, si ca nu are o solutiein afara de schimbarea bordului.

Imi puteti confirma/infirma/da mai multe informatii despre aceasta eroare? Mersi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probleme au fost la alea pana in 2003 inclusiv,vad va masina este 2004 si la DIM dupa 2003 nu au mai fost probleme,dar cine stie e un inceput pentru toate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Nope, maÈ™ina e din 2002. Mă gândeam eu că e teritoriul lui BogdanG, dar nu È™tiu când ajung prin BucureÈ™ti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tizule tu la profilul cui te uiti ? :smile:

Nicu nu e problema, pana la urma toÈ›i ajungem la BucureÈ™ti măcar o data in viata ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar pe mine cine ma poate ajuta? am bordul cu probleme ,stau in italia , si vreau sal schimb am gasit unul din 2004 merge la s60 meu din 2002 si inca ceva cum il dau jos? ptr inlocuire . macar o poza. MULTUMESC ANTICIPAT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge 2004 pe 2002.De preferat ar fi acelasi an

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge nici din acelasi an, e la noroc, conteaza ce soft are in el si asta e in functie de CEM care este softat dupa dotarile masinii .

Eu am acum pe XC70 din 12/2003 pus bord de S60 2002, eu am bord cu LEDuri(model nou) asta de acum este cu becuri si culmea merge DAR nu a mers pe multe alte masini, deci este cu norocul, nici treaba cu DSTC si STC nu este valabila, poti avea 2 masini cu DSTC din acelasi an si sa nu mearga bordul de la una la alta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, dar dacă schimbi bordul, nu se poate rescrie un soft cu care să meargă sau să se modifice cel existent?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot eu pot rescrie softul la un bord ;D

La reprezentanta nu se poate rescrie un bord care a fost deja scris, eu rescriu direct epromul evident cu bordul pe "jenunche".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, se poate... ;D

Dar dacă pui ÅŸi EPROM-ul de pe maÅŸina de pe care a venit bordul? FuncÅ£ionează bordul dar nu ÅŸi restul maÅŸinii? :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Am si eu o intrebare daca sunteti amabili!Am un volvo s60 2.4D a10-cea 2003 momentan accidentata si nu am ideie cat ar costa un bord complet la second-hand?!Merci !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Am si eu o intrebare daca sunteti amabili!Am un volvo s60 2.4D a10-cea 2003 momentan accidentata si nu am ideie cat ar costa un bord complet la second-hand?!Merci !!

Salut, in sectiunea bursa cauta anunturile lui Sandro si Ionut_lup!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer eu as vrea sa schimb bordul

am masina din 2002 vreau sa pun bord de 2003 adica cel cu cercurile cromate si mici diferente de aspect

nebun stiu dar asta imi doresc dar se pare ca e cam imposibil din ce spuneti voi

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer eu as vrea sa schimb bordul

am masina din 2002 vreau sa pun bord de 2003 adica cel cu cercurile cromate si mici diferente de aspect

nebun stiu dar asta imi doresc dar se pare ca e cam imposibil din ce spuneti voi

Daca erai in Bucuresti sau prin apropiere se rezolva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nu e problema la vara vreau sa fuc de agitatia din timpul olimpiadei si ma duc pe acasa

lasa mi un mesaj cu un numar de tel si numele si cand ajung in tara te sun

ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nu e problema la vara vreau sa fuc de agitatia din timpul olimpiadei si ma duc pe acasa

lasa mi un mesaj cu un numar de tel si numele si cand ajung in tara te sun

ms

Pai nu pe mine, ci pe BogdanG ;D ;D ;D! Daca citeai topicul, vedeai ca el face transplanturi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

poi m am gandit ca si tu te ocupi

da am vazut ca bogdan e maestrul si voi apela la el cu placere daca doreste sa ma serveasca

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer eu as vrea sa schimb bordul

am masina din 2002 vreau sa pun bord de 2003 adica cel cu cercurile cromate si mici diferente de aspect

nebun stiu dar asta imi doresc dar se pare ca e cam imposibil din ce spuneti voi

Adica bord 2004

Share this post


Link to post
Share on other sites

varul meu are s60 din 2003 septembrie si are bordul cu cercuri cromate cel pe care il vreau si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varu cred ca are montate cercurile. Dar iti poti monta cercuri

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bordul de S60 MY2004 este cu leduri si are inele cromate, bordul 2001-2003 este fara inele cromate si este cu bubele binecunoscute .

Din pacate nu se poate pune bord model nou pe o masina 2001-2003 fara programare soft .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa schimb decat doar fata bordului Bogdane cum am vorbit sau pana la vara daca tu crezi ca se poate schimba tot bordul dar sa imi mearga si computerul ar fi excelent

multumesc

Uite Bogdane la ce ma gandeam eu pana sa imi dai tu ideea cu schimbatul decat a fetei de bord

http://www.ebay.co.u...=item45f64801ad

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now