Sign in to follow this  
Followers 0
cristianc

v40

6 posts in this topic

Chiar daca este o masina veche nu cred ca merita sa dispara din titlul categoriei-S40-V40!Azi sunt suparat si probabil din aceasta cauza am mai mult "acid" in degete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic ca trebuie facute mici modificari,

S40/V40 (96-2004) inseamna ceva, iar S40/V50 (2004-->) inseamna cu totul altceva.

Rog moderatorii sa faca schimbarile cuvenite.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De fapt acum uitandu-ma mai atent, vad ca sunt doua subforumuri, S40/V40 si S40/V50, deci e corect.

Din pacate lipsa de imaginatie a celor de la Volvo a dus ca doua modele diferite sa se numeasca S40 si variantele lor break sa fie V40 si V50. dupa mine este ilogic ceea ce au facut, dar tinand cont ca au fost sub patronaj Ford...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logic sau nu eu vad ca impartirea este corecta, S40 cu V40 sunt o generatie iar S40 cu V50 sunt alta generatie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu era mai logic S40/V40 si S50/V50?

Pentru necunoscatori care este diferenta intre S40 fabricat in februarie 2004 si S40 fabricat in iulie 2004?

Logic sau nu eu vad ca impartirea este corecta, S40 cu V40 sunt o generatie iar S40 cu V50 sunt alta generatie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha si care este diferenta intre un Golf din noiembrie 2008 si unul tot din noiembrie 2008 ? Iti zic eu, unul e Golf 5 si unul Golf 6 :lol:

Daca nu exista S50 il inventam noi sau cum ?

Atata timp cat scrie 1996-2004 e clar ca este o generatie si dupa 2004 este alta generatie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0