Sign in to follow this  
Followers 0
costinell_mc

Senzor leveling

7 posts in this topic

Cum pot sa imi dau seama daca trebuie schimbat senzorul de leveling de la xenon?

Iese din Vida?

Este scump unul, sau trebuie curatat?

Credeam ca nu sunt farurile pozitionate, dar am inteles de la BogdanG ca ar fi de verificat senzorii

Apropos, Bogdan, ai cazuta plina la PM, nu ti-am putut trimite, voiam sa te intreb ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu primesc in continuare PMuri, mai baga o fisa :lol:

Iese cu orice tester problema de autoleveling .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzorul de level are un pin rupt in el, deci imi trebuie alt senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai asa, pentru un pin tu vrei sa schimbi tot senzorul ? Mai bine repari acel pin, se poate repara fara probleme doar este nevoie de rabdare. Poti pune o poza cu mufa sa vad de care este, in Bucuresti in Tei se gasesc o gramada de tipuri de mufe si de pini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema nu e mufa, ca hai sa zicem o cumpar sau gasesc.

Dar pinul rupt din mufa a ramas in senzor, cum sa il scot, ca nu am decit sa tai senzorul (e in carcasa senzorului, nu a ramas nimic la suprafata sa il pot trage afara)

Pai stai asa, pentru un pin tu vrei sa schimbi tot senzorul ? Mai bine repari acel pin, se poate repara fara probleme doar este nevoie de rabdare. Poti pune o poza cu mufa sa vad de care este, in Bucuresti in Tei se gasesc o gramada de tipuri de mufe si de pini .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema nu e mufa, ca hai sa zicem o cumpar sau gasesc.

Dar pinul rupt din mufa a ramas in senzor, cum sa il scot, ca nu am decit sa tai senzorul (e in carcasa senzorului, nu a ramas nimic la suprafata sa il pot trage afara)

Mah pinul rupt din senzor a ramas in mufa corodata.Nu e bine cum ai spus tu

Edited by DETONATOR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu o sula foarte subtire il scoti afara, este ceva de munca dar nu este imposibil, poti folosii si o penseta cu varful ascutit.

Dupa ce ai scos pinul te apuci de mufa, poti pune un fir gros de cupru sau dintr-o agrafa de birou, il introduci in mufa si impingi pana nu mai intra, dupa care bagi mufa la loc in senzor, o sa mearga fara probleme.

Eu nu cred ca senzorul este defect, pur si simplu a intrat apa si de la vibratii s-a rupt acel pin, nu mai facea contact perfect si de acolo problemele .

La multe masini am intalnit aceasta problema, apa nu se pupa cu electronii :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0