Sign in to follow this  
Followers 0
Andu G

scimbare bec sistem audio

7 posts in this topic

am si eu 2 becuri arse la casetofon, unul la volum si altul la butoanele de jos.cum se schimba ?va anexez poze.xc 90 2003 2.4 diesel

merci

Edited by ma2ol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai trebuie desfacut si vazut de care sunt.Pot fi led uri / smd uri.

ps: Daca nu te pricepi mai bine mergi la cineva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atasat ai ICM-ul desfacut si part no la becuri si cum se demonteaza.Se scoate ornamentul de la schimbator prima data,dupa se scoate clima si apoi toata consola ICM.Si apoi se ajunge la becuri sunt 5 buc in stg. si 5 in dr.

Bafta

ICM XC90.pdf

ICM XC90 remove.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ma2ol Prima data trebuie sa ai becurile după care sa te apuci de desfăcut :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc frumos detonator.becuri gasesc eu bogdan g , ca nu cred cas asa speciale :)P!

Atasat ai ICM-ul desfacut si part no la becuri si cum se demonteaza.Se scoate ornamentul de la schimbator prima data,dupa se scoate clima si apoi toata consola ICM.Si apoi se ajunge la becuri sunt 5 buc in stg. si 5 in dr.

Bafta

Edited by ma2ol

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc frumos detonator.becuri gasesc eu bogdan g , ca nu cred cas asa speciale :)P!

Becuri gasesti numai de producator din pacate dar cred ca se pot face din alte becuri,eu am facut pentru clima de S60 din niste becuri luate de la Al padrino cred.Cel mai simplu este sa mergi la Primus sa cumperi becuri dupa part no din atasament,vezi ca sunt 2 coduri diferite si nu stiu din ce motiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0