Sign in to follow this  
Followers 0
Guest lex69

Scaunul soferului se misca si se aud pocnituri in curbe

9 posts in this topic

La revizia tehnica am specificat care e problema iar cei de la volvo au uns scaunul cu ceva gen vazelina, acu nu mai scartaie dar se mai misca uneori. Aceiasi problema pentru pedala de ambreiaj. In mod normal trebuia inlocuita o bucsa care o sustine cel putin asa a facut Renault un Megan. Raspunsul Volvo a fost ca in garantie nu se procedeaza asa ci se unde pedala cu un ulei siliconic.

A mai avut cineva aceasta problema? Parerea voastra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

....sunt fara cuvinte...adica in garantie nu se schimba ??? doar se repara ??? ma ia durerea de cap...pana si la dacia aia berlina mi-au schimbat baietii un etrier...ca au spus ca asa e normal sa schimbam in garantie :)) pacat rusine mare....dar vreau sa te intreb ceva tu ai cumparat masina noua din romania ? de la reprezentanta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de reprezentanta cred! La Timisoara baietii aia simpatici de cate ori ma duc la ei uita ca nu am masina noua, le zic ce problema am si de fiecare data primesc acelasi raspuns!!! "Daca e in garantie o schimbam fara probleme!!!" Numai ca trebuie sa le reamintesc ca nu am luat masina de la ei :)). Oricum, au facut odata o greseala si m-au chemat inapoi sa rezolve, si-au cerut scuze si urmatorul Service e gratis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bine de tinut minte ca la timisoara inca mai sunt oameni cu bun simt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bucur mult sa aud asta, nu stiam ca exista un service Volvo acolo, acu ca am aflat am sa merg acolo data viitoare, am fost student in Timisoara si mie dor de oras si de oamenii de acolo:) eu trag concluzia ca la Volvo garantia nu acopera nimic, nici macar la pedala de ambreiaj nu au vrut sa schibe acea bucsa, ci au pus un ulei sa nu mai sune, e clar ca in curand va suna iar dar masina iese din garantie... e bine ca toti cei care cumpara Volvo sa stie ce ii asteapta in garantie. Referitor la masina am luat-o din vestul Europei pe ideea ca ce se trimite in est e calitatea a doua

Share this post


Link to post
Share on other sites

La care reprezentante ai fost pana acum?

Te sustin si eu partial in anumite spuse. E adevarat ca in Romanica noastra mecanicii fie ei de la reprezentanta sau nu pe langa faptul ca sunt niste dobitoci mai sunt si fuduli. De ani de zile ma chinui cu tagma asta de sucoricali si le explic anumite chestii pe care ei ar trebui sa le stie. Se uita la mine cu privirea aia mioritica tip 2 neuroni inodati, ma injura in sinea lor, zic ca mine si fac ca ei.

Asta e >:( >:(>:( >:(>:( (ramane oricand varianta de a te adresa unui service de peste granita).

Share this post


Link to post
Share on other sites

La revizia tehnica am specificat care e problema iar cei de la volvo au uns scaunul cu ceva gen vazelina, acu nu mai scartaie dar se mai misca uneori. Aceiasi problema pentru pedala de ambreiaj. In mod normal trebuia inlocuita o bucsa care o sustine cel putin asa a facut Renault un Megan. Raspunsul Volvo a fost ca in garantie nu se procedeaza asa ci se unde pedala cu un ulei siliconic.

Pai du-te la acelasi service sa iti stranga surubul ala de prinde scaunul de podea, iar, daca e stricat, sa ti-l lage cu o sarma! :-X

Auzi tu nesimtiti... Cand e vorba de manopera si adaos, limita e cerul (ca daia ne cresc preturile la asigurari, astia repara cu fir de aur... ), dar cand e vorba de calitatea lucrarii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la doua service-uri:

- in Baia Mare au constatat ca sunt sinele problema, personal nu cred dar baietii au deschis un studiu de caz (garantie), ramane de vazut

- in Bucuresti mi-au uns scaunul cu vazelina:))

Apropo in Baia MAre dupa schimbul de filtru de aer data trecuta nu mi-au pus inapoi decat 3 suruburi ca capacul care acopera filtrul si scapa puternic aer sub bord asa ca dupa aia am ajuns sa il schimb eu:) e cel mai bine cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo pot sa spun ca verificarea la turbo si la scaun a fost gratis deci din acest punct de vedere service-ul a fost ok. Deoacamdata nu am mai auzit pocniturile, sa vedem cum se va manifesta la un drum de Cluj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0