MareanBoss

Neînţelegeri "conjugale" între managerii Geely şi cei ai Volvo

9 posts in this topic

Pai conform proverbului, cel mai deștept a cedat :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate divoteaza, eu le tin pumnii :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate divortul, acum, ar insemna disparitia Volvo. Nu e nimeni interesat de eventuala achizitie a Volvo de la chinezi, fiecare se chinuie sa supravietuiasca.

Asa ca mai lasa-i impreuna, macar pentru "aia micii" :) Adica pt. a exista un viitor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Eu mi-aş dori ca Volvo să fie un brand premium care să se bată de la egal la egal cu BMW şi Mercedes, dar managerii actuali ai companiei susţin că targetul actual este diferit de cel al celor două mărci germane"

??? Se poate si altfel... aaaa, diferit??? Adica spus direct si fara ocolisuri, anormal? Adica noi cei care suntem cu volvouri si pe forum suntem anormali pentru ca nu am ales ce a ales ”turma”, scuze majoritatea?

NU. NOI AM ALES O MASINA DEOSEBITA PENTRU CA SUNTEM DEOSEBITI, CU PERSONALITATE, SI NU NE PLACE SA NE PIERDEM IN MULTIME, ANONIMI, PENTRU CA NU VREM SA FIM CONFUNDATI SI TRATATI DUPA ANUMITE SABLOANE. NOI VREM SA FIM NOI, TRAIM VIATA NOASTRA NU A ALTORA SI, NU NE PARE RAU DE ASTA. AVEM CURAJUL SA SPUNEM DA SI AVEM CURAJUL SA SPUNEM NU. DACA PIERDEM NE ASUMAM PIERDERILE SI MERGEM INAINTE CU CAPUL SUS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine zis! Asa este, eu ma simt altfel cand conduc un Volvo, pentru ca este VOLVO!

"Eu mi-aş dori ca Volvo să fie un brand premium care să se bată de la egal la egal cu BMW şi Mercedes, dar managerii actuali ai companiei susţin că targetul actual este diferit de cel al celor două mărci germane"

??? Se poate si altfel... aaaa, diferit??? Adica spus direct si fara ocolisuri, anormal? Adica noi cei care suntem cu volvouri si pe forum suntem anormali pentru ca nu am ales ce a ales ”turma”, scuze majoritatea?

NU. NOI AM ALES O MASINA DEOSEBITA PENTRU CA SUNTEM DEOSEBITI, CU PERSONALITATE, SI NU NE PLACE SA NE PIERDEM IN MULTIME, ANONIMI, PENTRU CA NU VREM SA FIM CONFUNDATI SI TRATATI DUPA ANUMITE SABLOANE. NOI VREM SA FIM NOI, TRAIM VIATA NOASTRA NU A ALTORA SI, NU NE PARE RAU DE ASTA. AVEM CURAJUL SA SPUNEM DA SI AVEM CURAJUL SA SPUNEM NU. DACA PIERDEM NE ASUMAM PIERDERILE SI MERGEM INAINTE CU CAPUL SUS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haide mai Betty ce fel de urare este asta ? :lol:

Chiar zilele trecute am parcat langa un Geely si pot spune ca nu seamana desi sunt "frati" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa divorteze, sa ia Volvo Suedia tot, si fara dulcegarii de genul "hai sa ramanem prieteni" :rolleyes: Dupa parerea mea fac o pereche proasta. Sa se recasatoreasca cu Mercedes, cu BMW daca nu suporta singuratatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tinand cont ca suedezii si-au vandut pana si alcoolul (Vodka Absolut), eu nu cred in succesul Volvo fara Geely, chinezul e dat dracu si o sa facă treaba buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now