Guest lex69

Nu mai recomand achizitionarea acestei marci

55 posts in this topic

Lisa... niciunul dintre noi nu poate prevedea viitorul.

Subiect inchis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimati Domni,

pentru inceput vreau sa va spun ca de la primul mesaj din postul "Nu mai recomand achizitionarea acestei marci" mi-am creat impresia ca avem de aface cu un spion care vrea sa ne determine sa renuntam la masinutele noastre. Apoi am renuntat sa mai citesc ce scrie pe acolo dintr-un simplu motiv. Este aberant sa va stofocati mintele pentru a face pe cineva sa-si schimbe parerea. Banuesc ca stit proverbul: "Omului cu sila ii poti lua ceva dar nu sai dai" daca il cunoasteti nu vad de ca va strofocati ata si insistati pe un subiect care are valoarea = 0.

Cred ca multi dintr noi s-au lovit si se lovesc in prezent de probleme dar putini au renuntat la masina din cauza lor. Eu unul am avut ghinionul sa am probleme la 3 saptamani dupa ce am cumparat masina si sa mai bag inea ~ 1000 Euro dar asta nu m-a facut sa-mi schimb parerea despre marca. Am avut ghinion EU PERSONAL - odata si apoi A FOST NECINSTIT VANZATORUL pe partea cealalta. Ei si din aceste cauza sa renunta la marca?

@ Lex69 vreau sa mentionez faptul ca parerea ta conteaza mai putin in cazul celor care isi achizitioneaza o masina indiferent de cat de prieteni si de apropiati ti-ar fi (exceptie poate familia), decizia de achizitie o faci in functie de foarte multe aspecte si nu din recomandarile prietenilor, colegilor si asa mai departe. Aceste recomandari sunt cu titlu informativ iar punctul colegilor, prieteneilor si asa mai departe nu este un factor dominant. Iar daca tie iti place sa dai sfaturi intemeiate ar fi bine daca a face-o separat de acest forum.

Multi dintre noi ar avea si ei de spus si de comentat unele lucruri cu privire la masinile lor ce au bun in ele si ce nu si o si fac dar nu fac din asta tragedie. De aia ne asociam intr-un club de fani volvo ca sa ne mandrim de ce avem iar daca pe undeva mai sunt si lacune  atunci asta-i viata unde ai vazut tu padure fara uscaciuni.

Si nu in ultimul rand as vrea sa remarc un lucru. Cati dintre noi nu a condus o alta masina in viata lui in afara de volvo? Cati si-au orientat privirile catre o alta marca dupa ce au condus un volvo. De ce randurile acestui forum nu se subtiaza ba din contra se ingroasa pe zi ce trece.

In final as vrea sa mai adaug un singur lucru, in loc sa discutam problemele care apar in legatura cu masinile noastre, sau sa depanam amintiri de la intruniri ne batem capul cu incercari de a schimba parerile unuia, sau dupa caz a altora in legatura ca marca autotrismului pe care nu-lam recomnda.

Eu unu zic ca nu merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Am cerut inchiderea subiectului. Rog moderatorii / fondatorii sa se abtina de la a trece peste permisiunea de a scrie aici pentru a evite stergerea cu totul a subiectului.

    Multumesc pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Am cerut inchiderea subiectului. Rog moderatorii / fondatorii sa se abtina de la a trece peste permisiunea de a scrie aici pentru a evite stergerea cu totul a subiectului.

    Multumesc pentru intelegere.

N.P. si scuze pentru nesuborodnare.  ;) am vrut doar sa atrag atentia asupra faptului ca titlul postului in sine are valore 0 si nu are rost sa mai insistam pe el.

@ Midnight Caller sper sa nu ma penalizezi pentru ultima remarca.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.