Paul_G

caut intercooler

8 posts in this topic

cred ca m-a lasat intercoolerul si as avea nevoie sa-l schimb. ma poate ajuta cineva cu un intercooler? am sunat la volvo si au spus ca ma costa aprox 1600 lei si nu am acum atatia bani (criza)si altundeva nu gasesc sa iau nou. imi ramane deci varianta cu dezmembrarile sau sa intreb si pe aici pe forum. deci care aveti de dat, va astept :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ti-l da la pachet cu un TV LCD, nu? 16 milioane... Come on...

Ce are ala vechi? La BV se repara orice radiator/intercooler. E Romradiatoare ala mare si mai sunt vre-o 2 firme mai mici pe platforma de la tractorul. Scapi cu 2-3 milioane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Bucuresti se repara orice radiator :lol:

Paul esti sigur ca este ICul ? Nu de alta dar mai degraba se sparge un furtun decat ICul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Bucuresti se repara orice radiator :lol:

Paul esti sigur ca este ICul ? Nu de alta dar mai degraba se sparge un furtun decat ICul .

sunt convins ca este intercoolerul pentru ca masina a fost lovita si pentru ca se vede ca a fost lipit sus unde iese furtunul de deasupra plus ca are niste locuri pe unde supureaza pe carcasa de deasupra si sunt sigur ca se intampla si pe sub. buba este ca partile de sus si jos am impresia ca sunt din plastic si nu stiu cat de bine se poate lipi, dar oricum sunt deschis la variante mai ieftine. astept sfaturi. oricum nu cred ca sunt furtunele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna! Am o rugaminte: daca are cineva la vanzare un intercooler cod 30613906 echipat pe s40 si v40 intre 2000 si 2004, 1.9 di, 102 cp sau 115 cp.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna! Am o rugaminte: daca are cineva la vanzare un intercooler cod 30613906 echipat pe s40 si v40 intre 2000 si 2004, 1.9 di, 102 cp sau 115 cp.

Multumesc.

Salut. Pret mai bun ca la colegul Ciprian nu cred ca mai gasesti :D

Bafta :D!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!am eu intercooler in stare buna,eu l-am schimbat dar nu era nevoie....Eu am un s40 din 2002 1.9 102 cp,iti e bun.daca te intereseaza il dau la bani putini. post-3260-0-90720000-1338117681_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi trimite i un email!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now