Sign in to follow this  
Followers 0
zack

Stop volvo s80 2005

9 posts in this topic

Este adevarat ca stopul vine fara becuri si cel mai important...fara leduri ? Practic vine doar "plastic". Este vorba de un stop ca cel din poza.

post-621-063186000 1291052971_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este perfect adevarat, corpul este o piesa iar restul se cumpara separat.

De obicei la stopurile cu LED partea de diode este incorporata si nu se poate demonta, la Volvo este invers, totul se poate demonta .

s80_taillight.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare. Si eu care credeam ca ma fac cu niste leduri de schimb. Mi-am schimbat stopul pe partea dreapta. Cand imi vine masina din service vreau sa il dau cu pasta si sa il curat pe interior pe cel de pe partea stanga. N-am idee cum dar mi-a intrat o musca in el :blink: . O musca aveam si in cel care l-am schimbat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la S60 sunt standard mustele :lol:

La ce iti trebuie leduri de schimb ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vroiam sa le pastrez in caz ca se va arde un led... Pe unde intra mustele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin portbagaj intra .

Slabe sanse sa se arda vreun LED .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi pentru raspunsuri. Cum vine masinuta ma apuc sa curat stopul cu pricina...si sa il "slefuiesc" ca sa nu se observe ca este mai vechi ca cel nou de pe partea dreapta. Ce pasta sa utilizez? Ca sa nu mai deschid un alt topic...as vrea sa fac acelasi lucru si la farul de pe partea dreapta ca sa arate ca cel nou de pe partea stanga. Acelasi lucru si cu proiectorul. Am sanse de reusita? Ce produs sa utilizez? Daca desfac sticla la far...este lipita cumva? As vrea sa o curat si pe dinauntru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stopurile se pot lustrui cu pasta polish DAR farurile sunt din sticla si nu se pot lustrui cu polish normal, trebuie ceva special pt sticla si este mai greu de gasit si destul de scump .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi ca se merita sa dau banii pe o sticla noua? Sau sa caut niste pasta daia...poate imi dau si pe parbriz ca tot are mici zgarieturi...(asta pana il schimb) :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0