Sign in to follow this  
Followers 0
horica

Volvo V40 1.8 AT

5 posts in this topic

salutari tuturor.

sunt nou pe aici si totodata sunt "proaspatul " posesor al unui V40, 1.8 AT din 1998.

intrebarea mea generala, pana sa ma apuc sa "scormonesc " prin topicuri, este:cam la ce probleme sa ma astept de la el?

Masina are doar 106000, toate reviziile facute la reprezentanta, si se prezinta impecabil.

merci mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! In afara de consumabile (ulei, filtre, bujii, bucsi) nu prea ai de ce sa-ti faci griji, sunt masini solide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sunt probleme legate de vârstă, mai un vacum, mai un senzor DAR în general sunt mașini solide după cum a spus colegul Dexter.

Totuși trebuie schimbat uleiul din cutia automata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna dimineata si multumesc de raspunsuri!

mai am o intrebare:din experientele voastre de pana acum, cam unde ar fi indicat sa fac reparatiile(adica daca aveti recomandari din experientele proprii):electrice, diagnostic, mecanice?.

merci mult inca odata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut..eu sunt posesor de v40/2001 de 4 ani..probleme, cateva, dar sa luam in calcul si factorii importanti, unul de ex. calitatea drumurilor :angry:..eu am schimbat la al meu V40 tirantii spate, bielete anti-ruliu,burduf planetare,un burduf la cutia de viteze si cam asta in mare.Oricum sunt foarte multumit.Drum intins :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0