Sign in to follow this  
Followers 0
nicu s60

tuning

4 posts in this topic

Salutare!!am si eu un s60 2.4i si vreau sa ii fac un cip tuning.el acum are 140 de armasari...dupa experienta voastra la cat ma duce un astfel de ''tuning,,ca si putere.si care sunt avantajele si dezavantajele???multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!!am si eu un s60 2.4i si vreau sa ii fac un cip tuning.el acum are 140 de armasari...dupa experienta voastra la cat ma duce un astfel de ''tuning,,ca si putere.si care sunt avantajele si dezavantajele???multumesc anticipat

A ta, ca si a mea, este limitata din clapeta de acceleratie si daca este un baiat destept sa o resofteze (masina, nu clapeta) o poti duce la cei 170 de cai (cum au celelalte 2,4 benzina) sau 18x cu cip. Din ce am vorbit eu, in Bucuresti s-ar baga RBN tuningm, insa eu am renuntat la idee, deoarece in decurs de 3 luni, l-am sunat de 3 ori si de fiecare data a crescut pretul cu cate 50 de euro, ajungand de la 200 de euro initial la 350. Cand avem banii, deja era mai scump cu 50 de euro, asa ca am renuntat momentan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms mult.ar fi o treaba sa o duca pana in 170...daca te hotarasti si iti faci resoftarea te rog dami si mie un msj privat si spunemi daca esti multumit(daca se simte diferenta,si la consum cum se prezinta).fac cinste serioasa nu cu o bere sau un red bull :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms mult.ar fi o treaba sa o duca pana in 170...daca te hotarasti si iti faci resoftarea te rog dami si mie un msj privat si spunemi daca esti multumit(daca se simte diferenta,si la consum cum se prezinta).fac cinste serioasa nu cu o bere sau un red bull :P

Chiar ieri ma uitam de curiozitate pe site-ul Racingcode si pentru modelul nostru de motorizare, o poate duce la 170 cai si vreo 25 cuplu in plus, pentru modesta suma de 550 de euro. Din partea mea, mai bine mai las sa mai moara de la mine 20 de cai, decat sa dau atatia bani. Tinand cont ca nu se adauga nici o piesa la masina, care costa bani, mi se pare nejustificat de mare pretul pentru un soft. Sunt de acord ca platesti ideile si "creierul" celui care face treaba asta, dar totusi 550 euro! atata cost un motor in dezmembrari, sa fim seriosi.

Prin urmare, daca vrei sa-ti faci cip, nu ai de cat, eu mai astept pana o sa apara cineva cu un "creier" mai ieftin :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0