Sign in to follow this  
Followers 0
DjSeba

Volvo 965 polar

10 posts in this topic

Salutare baieti, as vrea sa stiu si eu mai multe date despre acest model de volvo 965 polar, am inteles ca e editie speciala si american, are motorul de 2 litri turbo dar nu stiu exact ce putere, problema e ca trebuie sa-i gasesc injectoare si motorasul pas cu pas de relanti sau un alt motor diesel sa-l urc pe el, deocamdata poze nu-i pot face pentru ca este intr-o curte de un an de zile si e acoperit, nu este inmatriculat pe romania, dar are absolut orice optiune pe el, inclusiv scaune cu memorie si piele, incalzite, pilot automat si multe altele, masina este din 93si daca ma puteti ajuta cu niste date si de unde pot achizitiona acele piese as fi recunoscator..Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul cred ca este B204FT. Piese poti comanda de pe site-uri de afara gen www.skandix.de sau sunt pe forum useri care se ocupa cu asta. In ambele cazuri iti este necesara seria sasiului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorul cred ca este B204FT. Piese poti comanda de pe site-uri de afara gen www.skandix.de sau sunt pe forum useri care se ocupa cu asta. In ambele cazuri iti este necesara seria sasiului.

Motorul cica are peste 200 de cai, mashina nu este detinuta de mine dar va urma si de aia intreb ca ar venii undeva ca o donatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e de 2 litri are 190 de cai. http://www.volvogall...o=2097&ppuser=3. Mai mult decat suficient.

da ce-i cu polaru asta ? ca am inteles ca e model de america si e mai special asa, am gasit la cineva injectoare dar mi se par scumpe fiind si sh, 300 ron bucata si mot pas cu pas e 350 lei si nu prea e convenabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un nivel de echipare, exact cum este Summum pe modelele actuale iar modelul nu este ceva iesit din comun, Royal este un model iesit din comun iar motorizarea este foarte rara fiind produsa numai pt Italia . Piesele de motor sunt scumpe pt ca vb de un motor rar .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal la toata lumea..... Am si eu un volvo 940 din 95 combi cu motor de 2.3 TI si am nevoie de un Air Bag sofer si nu stiu de unde sa imi cumpar si sa fie si la un pret omenesc .....Daca ma puteti ajuta v-as fii foarte recunoscator..... Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu se intampla si sa stiti vreun 945 / 745 sau polar break de vanzare ?

prefer inmatriculat.

multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0