Sign in to follow this  
Followers 0
blueazimut

Rulment spate S40 1.6D...

2 posts in this topic

Ati mai schimbat careva pana acum?Se aude un vuiet pe spate de pe stanga cred...schimbat cauciucuri si la fel face...Deci ma gandesc la rulment.

Eu am gasit cod 30736885(in VIDA vechi ) si mi-ar iesi un rulment simplu(adica fara butuc asa cum da in VIDA) cod R174.10 pe SNR...Voi ati mai schimbat?daca da cu tot cu butuc sau doar rulmentul?probleme sau ceva tips de stiut?preturi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati mai schimbat careva pana acum?Se aude un vuiet pe spate de pe stanga cred...schimbat cauciucuri si la fel face...Deci ma gandesc la rulment.

Eu am gasit cod 30736885(in VIDA vechi ) si mi-ar iesi un rulment simplu(adica fara butuc asa cum da in VIDA) cod R174.10 pe SNR...Voi ati mai schimbat?daca da cu tot cu butuc sau doar rulmentul?probleme sau ceva tips de stiut?preturi?

ala o fi

se vine doar cu butuc si senzor abs.cand l am shimbat am intrat pe mai multe situri si am citit despre diferitele firme:skf,fag,febi,snr,rouville.se pare ca cele mai slabe sunt SNR si normal cele mai scumpe si teoretic bune sunt skf.pe spate eu am pus skf(trimis din germania la 6mil,comparatie cu bucale unde iti cere 12mil)dar gasesti cate vrei pe ebay.poate te ajuta roberto.

se schimba relativ usor.eu am fost la un pretin mecanic cu elevator acasa si totul a durat cam o ora juma.te chinuie ff mult suruburile sa le desfaci,accesul f ingust.montarea dureawza 10min.nu trebuie presa.

preturi:depinde ce prinzi,teoretic intre 4-7mil.

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0